02.05.2014 | 02:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Šampionem soutěže Jarovín se stalo růžové víno Jana Stádka

Mezinárodní soutěž růžových vín a klaretů Jarovín letos opanoval Jan Stávek z Němčiček na Břeclavsku. Jeho Rosé Růžený 2013 VOC se stalo šampionem soutěže, firma Víno J. Stávek získala také pohár za nejlepší kolekci. Z pořadatelů to dnes oznámil Branko Černý.

Jarovín s jedenáctiletou tradicí patří k nemnoha evropským soutěžím zaměřeným na růžová vína. Letos hodnotitelé kromě moravských vín ochutnali také rosé z Rakouska, Slovenska a Francie. Jediný přihlášený vzorek z Jižní Afriky nakonec přihlašovatel nedodal.
Za vítězným vzorkem Jana Stávka skončilo na druhém místě ledové víno Cabernet Sauvignon 2010 z Vinných sklepů Lechovice. Stejný výrobce předložil také nejlepší šumivé víno, a to Zweigeltrebe 2011. Medaile dále putují například do vinařství Volařík, Lahofer a Ludwig. Hodnotitelé ocenili také rakouskou značku Weingut Neustifter a slovenský Mavin.
Soutěžní vína mohou zájemci ochutnat 7. května ve Znojmě, v dalších dnech také v Českých Budějovicích, Němčičkách a Ostravě. Putování růžových vín skončí 21. června v Ústí nad Labem.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down