20.06.2014 | 02:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sněmovna schválila novely

Sněmovna schválila novelu zákona o zemědělství spolu se změnou zákona o Státním zemědělském intervenčním fondu. Úpravy, které nyní dostane k projednání Senát, reagují na změny společné zemědělské politiky EU a také upravují evidenci půdy a jejího využití.

Novela zemědělského zákona má mimo jiné zpřesnit obecná ustanovení o společných organizacích trhů, přímých platbách Programu rozvoje venkova a rybářství podle nařízení EU. Reaguje rovněž na zjednodušení živnostenského práva a změny v zákoně o základních registrech. Norma také ruší povinnost vlády předkládat Sněmovně každoročně zprávu o stavu zemědělství.
    Novela podle ministra zemědělství Mariana Jurečky (KDU-ČSL) pomůže podnikatelům od byrokracie. Přinese zjednodušení evidence zemědělského podnikatele zrušením institutu místní příslušnosti a zrušením evidence zaměření zemědělské výroby. Novela o SZIF má do zákona doplnit ustanovení o poskytování národních dotací na základě pověření ministerstva prostřednictvím veřejnoprávní smlouvy. Zpřesnit má rovněž ustanovení o subvencích při vývozu, intervenčním nákupu a prodeji, o produkčních kvótách mléka, cukru a škrobu a o finančních dávkách z výroby cukru. Bez přijetí navrhovaných změn by nebylo možné v období do roku 2020 vyplácet farmářům dotace. Sněmovna na návrh zemědělského výboru ve vládní předloze se souhlasem Jurečky provedla nezbytné úpravy ve vazbě na aktuální změny evropských předpisů a na požadavky aplikační praxe.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down