14.01.2022 | 08:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stanovisko části členů SDZT k pořádání veletrhu Techagro

Vážení zemědělci,
již více než 25 let se pro Vás účastníme pravidelně v dvouletém cyklu veletrhů zemědělské techniky TECHAGRO, SILVA REGINA a BIOMASA, největší a nejprestižnější akce svého druhu ve středoevropském regionu. Akce, na které jsme Vám mohli přinášet ty nejčerstvější novinky či trendy z oboru mechanizace zemědělství a s ním spojených doprovodných témat.
Při krátkém ohlédnutí zpět si všichni vzpomeneme, jak jsme spolu s pořadatelem, brněnským výstavištěm, ročník 2020 posouvali a tento náhradní termín nakonec rušili, aby se nakonec další plánovaný termín stanovil na duben 2022. Bohužel se však situace, která všechny tyto turbulence vyvolala, nezlepšuje, naopak se zdá, že se komplikuje, jak po čistě zdravotnické, tak po technickoadministrativní stránce (testování, cestování, očkování, ubytovaní, stravování aj.).
Proto se část členů našeho Sdružení dovozců zemědělské techniky rozhodla veletrhu neúčastnit. Jedná se o společnosti, jako jsou AGRALL, AGRI CS, AGROMEX, AGRO-partner, AGROTEC, AGROTRANS Otice, BV TECHNKA, CIME, DAGROS, FTA Dobrovice, GOMSELMAŠ, KBT Proftech, KUHN CENTER CZ, KVERNELAND Czech, LEMKEN Czech, LIVA, MANATECH CZ, MOREAU AGRI, P&L, PEKASS, STROM Praha, TOPAGRI, U+M Servis, a účast zvažuje celá řada dalších výhradních importérů. Celkem se k dnešnímu dni odhlásilo nebo oznámilo neúčast 25 subjektů, což může činit až 55 renomovaných zahraničních výrobců, od těch nejvýznamnějších globálních korporací (traktory, samojízdná technika) až po tzv. středostavové firmy vyrábějící různá příslušenství, nářadí, speciální techniku apod. Mimo tuto skupinu se ozývají se záměrem nevystavovat i někteří dovozci, kteří nejsou členové sdružení. Jistě ale všichni budou tuto skutečnost dostatečně komunikovat i individuálně prostřednictvím všech možných kanálů. Vedle toho však stále existuje i určitý počet firem, členů SDZT, které nadále deklarují záměr se výstavy zúčastnit, jedná se např. o společnost UNIMARCO či AGROTECHNIKA VANĚK.
Motivem pro naše rozhodnutí je stále nekončící pandemická situace a překotné společenské reakce (testy, karantény vs. izolace a jiná další omezení), která nám nezaručují hladký a bezproblémový průběh akce. Zdraví a bezpečnost našich zákazníků, návštěvníků obecně, ale i zahraničních partnerů a vůbec všech spolupracovníků je stále naší nejvyšší prioritou.
Toto rozhodnutí, přijaté v situaci, kdy i veletržní společnosti otevřeně přiznávají významné poklesy návštěvností a které mj. ladí i v mezinárodním kontextu stornovaných akcí, plánovaných na počátek roku 2022 (např. Agritechnica v Hannoveru – zrušeno organizátorem DLG aj.), nebylo pro nikoho z nás snadné, činíme ho velmi neradi, rozhodně však po velmi dlouhé, otevřené a zralé úvaze nás všech.
Uvnitř naší organizace jsme vždy jednali maximálně korektně a transparentně, a proto v tomto duchu jednáme i nyní, aby co možná nejširší odborná veřejnost a všichni zainteresovaní v oboru byli včas a poctivě informováni.

Ing. Tomáš Kvapil,
Prezident Sdružení dovozců zemědělské techniky*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Komentáře k článku

  1. Tohle rozhodnutí nepřispívá k návratu normálnímu životu a podporuje covid paniku. Možná je to unáhlené, když to má být až v dubnu. Škoda, vždy jsem na techagro chodil a těšil se, stroje mě provázely celý pracovní život.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down