Státní podnik Lesy ČR by měl převést do rozpočtu 5,6 miliardy korun

Státní podnik Lesy ČR by letos měl převést do státního rozpočtu 5,6 miliardy korun. Souhlas s převodem mu dala vláda, řekl na tiskové konferenci ministr zemědělství Marian Jurečka. Loni podnik, kterému patří zhruba polovina lesů v zemi, přispěl do rozpočtu 8,2 miliardy korun. Peníze z vytvořených zisků státu posílá od roku 2013, od té doby to bylo více než 20 miliard korun.

"Já jsem to ráno avizoval jako mikulášskou nadílku," řekl ministr. Vláda podle něj souhlasila, že peníze budou převedeny do státního rozpočtu do konce letošního roku. Lesům ČR za prvních devět měsíců letošního roku klesl hrubý zisk meziročně o 29 procent na 3,9 miliardy korun. Tržby za vlastní výrobky a služby podniku za první tři čtvrtletí klesly o 16 procent na 8,13 miliardy korun. Těžba dřeva zůstala na úrovni šesti milionů metrů krychlových. Za snížením zisku a výnosů je podle vedení podniku dlouhodobý pokles ceny dřeva na trhu a také to, že se zpracovává větší množství nahodilé těžby, například vinou kůrovcové kalamity.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down