19.04.2022 | 09:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Státní podnik Lesy ČR zatím zaměstnal 25 uprchlíků

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) zatím zaměstnal asi 25 uprchlíků z Ukrajiny. Většinu zaměstnaných tvoří ženy, muži jsou pouze tři. Dělají práce vhodné pro ženy, například sázejí stromky, uklízejí klest nebo natírají oplocení pro nové výsadby. Uvedla to mluvčí podniku Eva Jouklová. 

Dosavadní relativně malý počet lidí zaměstnaných u státních lesů je dán tím, že jde o fyzickou práci venku, na kterou nemusí všichni zájemci stačit. "Chuť a zájem pracovat uprchlíci rozhodně mají. Prakticky však nikdo z nich nemá zkušenosti s fyzickou prací v lese, a tak neví, co to vše obnáší," uvedla mluvčí. Podnik je aktuálně schopen zaměstnat ještě asi 200 uprchlíků. "Ženám, které musí skloubit práci se socializací v novém prostředí a s péčí o děti, prozatím vyhovují spíše kratší pracovní úvazky či práce na dohodu, které jim tuto volnost nabízí," uvedla mluvčí. Uprchlíci pracují například na lesních správách Buchlovice, Hluboká, Choceň, Nasavrky, Litvínov, Litoměřice nebo v lesních závodech Kladská a Konopiště. Za práci dostávají 118 korun na hodinu. Pracovními ochrannými prostředky je podnik vybaví, podle potřeby jim lesníci zajistí i dopravu na pracoviště v lese. Státní podnik také nabízí uprchlíkům ubytování, dosud jich ubytoval 108 a dalších asi 100 uprchlíků by ještě mohl přijmout. Nabídku práce s ubytováním však podnik nesvazuje. Z ubytovaných uprchlíků u Lesů ČR pracují jen jednotlivci.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down