15.01.2018 | 09:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Státní pozemkový úřad dostal od ÚOHS pokutu čtvrt milionu

Státní pozemkový úřad dostal od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 250 tisíc korun. Je za zakázku na podporu a provoz informačního systému CESŘ na léta 2016 až 2019. Pozemkový úřad ji zadal bez otevřeného tendru. Rozhodnutí ÚOHS je pravomocné.

Státní pozemkový úřad podepsal smlouvu přímo se společností WEBCOM, která systém už dříve vytvořila. Důvodem tohoto kroku byla podle úřadu ochrana výhradních práv. Podle ÚOHS ale tento problém pozemkový úřad vytvořil sám svým dřívějším postupem. "Tento postup mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky," uvedl v rozhodnutí předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Antimonopolní úřad v poslední době rozdává pokuty za podobné chyby poměrně často. Ministerstvo vnitra dostalo milionovou sankci za rámcovou smlouvu o poskytování technické podpory a rozvoji vízového informačního systému, když bez tendru uzavřelo v roce 2016 smlouvu se společností IBM. Rafaj také nedávno potvrdil pokutu 700 tisíc korun pro Ministerstvo obrany. Je za smlouvu na technickou podporu provozu Štábního informačního systému Armády České republiky bez otevřené soutěže.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down