15.08.2019 | 01:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tolik hrabošů jako je nyní, na Valticku historicky nebylo

Škody způsobené hraboši významně zasáhly i společnost Seva Flora Valtice, škody na poli s obilím představovaly asi 30 procent. „Takové množství hrabošů tu historicky nebylo,“ poznamenal Václav Pokorný ze společnosti Seva-Flora Valtice, která hospodaří asi na 360 hektarech.

„Po sklizni ozimého ječmene byl pozemek poddiskovaný a následně osetý směskou hořčice a svazenky. Dá se najít, že v některých místech hraboši tahají tuto hořčici do děr,“ přiblížil. Podle Pokorného takových třicet procent porostu již bylo znovu poničeno.

Škody na obilninách dosáhly 40 až 50 procent. „Aplikaci do nor přitom není možné zvládnout, lze to pouze plošně,“ prohlásil s tím, že škody se budou přenášet dál i na ozimy. Projevují se i na izolátech teplomilných ovocných dřevin, z nichž používají rouby ovocné školky v republice. Kvůli poškození kořenového systému hraboši, se příští rok můžeme dočkat toho, že stromky začnou schnout,“ podotkl.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 24MB (4.8% of 500MB)