Tržby pivovaru Nymburk stouply

Pivovar Nymburk v roce 2014 utržil více než 150 milionů korun, což je meziročně o šest procent více. Loni se tam uvařilo 171 tisíc hektolitrů Postřižinského piva, druhé největší množství, informovala Tereza Vyhnálková ze společnosti Beaufort. Produkce piva se zvýšila na domácím i zahraničním trhu, vliv na větší odbyt mělo zřejmě i sté jubileum narození spisovatele Bohumila Hrabala.

Postřižinské pivo je nyní k dostání ve 20 zemích na třech kontinentech. Podle ředitele pivovaru Pavla Benáka pivovar loni obnovil dodávky do Číny, na Ukrajinu a do Polska. "Nikdy jsme nedodávali do Vietnamu, tam šlo první pivo v loňském roce. Začali jsme trochu dodávky na polský a ukrajinský trh, kde jsme v minulosti nebyli úspěšní," řekl Benák. Nárůst se projevil ve všech segmentech pivního prodeje, například dodávky sudového piva pro domácí trh se zvedly o více než sedm procent. Kvůli zvýšení produkce musel pivovar investovat i do rozšíření sklepů. Loni se v pivovaru slavilo sté výročí Hrabalova narození. Hrabal žil v pivovaru Nymburk v letech 1919 až 1947, život v něm popsal například ve své knize Postřižiny. Letos si pivovar připomene 120 let od svého založení. "Vedle již tradičních akcí, které organizujeme pro širokou veřejnost, připravujeme překvapení právě k tomuto jubileu," uvedl Benák. Na jaře také půjde do prodeje nové černé čokoládové pivo.
Pivovar Nymburk, založený v roce 1985, vaří devět druhů piva, většina se prodá na tuzemském trhu. Mezi velké odběratele patří také Německo, Slovensko, Dánsko a Rusko.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down