ÚOHS povolil firmě Agrogreen z Ges Group nákup prodejce techniky Agrozet

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil firmě Agrogreen, která patří do finanční skupiny Ges Group, nákup prodejce zemědělské techniky Agrozet z Českých Budějovic. ÚOHS o tom informoval v tiskové zprávě. Skupina Ges Group vlastní mimo jiné ZVVZ Group, televizní skupinu Prima a zemědělské podniky ZOD 11. květen v Milíně, Agrino v Oldřichově u Mladé Vožice nebo Agro Chvalešovice. Firma Agrogreen o získání majoritního podílu ve společnosti Agrozet informovala na začátku března.

"Ke spojení dochází v oblastech prodeje zemědělské techniky a náhradních dílů k zemědělské technice a poskytování servisu a oprav zemědělské techniky. Úřad spojení povolil, protože v rámci správního řízení zjistil, že nebude mít spojení za následek podstatné narušení hospodářské soutěže," uvedl ÚOHS ve zprávě.
Firma Agrogreen spravuje přibližně 7000 hektarů zemědělské půdy. Kromě pěstování zemědělských plodin se Agrogreen zaměřuje i na živočišnou výrobu, kde se specializuje na chov skotu s roční produkci 2,4 milionu litrů mléka. Součástí skupiny jsou také dvě bioplynové stanice o celkovém instalovaném elektrickém výkonu 1660 kilowattů (kW).*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down