Úřad posuzuje nákup prodejce techniky Agrozet firmou Agrogreen

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) posuzuje nákup prodejce zemědělské techniky Agrozet z Českých Budějovic firmou Agrogreen, která patří do finanční skupiny Ges Group. Úřad o tom informoval na svých internetových stránkách. Ta vlastní mimo jiné ZVVZ Group, televizní skupinu Prima a zemědělské podniky ZOD 11. květen v Milíně, Agrino v Oldřichově u Mladé Vožice nebo Agro Chvalešovice. Firma Agrogreen o získání majoritního podílu v Agrozet informovala minulý týden.

Antimonopolní úřad se fúzí zabývá v takzvaném zjednodušeném řízení, rozhodnutí tedy vydá do 20 dní. "K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti prodeje zemědělské techniky a náhradních dílů k zemědělské technice a poskytování servisu a oprav zemědělské techniky," uvedl úřad. Firma Agrogreen spravuje přibližně 7000 hektarů zemědělské půdy. Kromě pěstování zemědělských plodin se Agrogreen zaměřuje i na živočišnou výrobu, kde se specializuje na chov skotu s roční produkcí 2,4 milionu litrů mléka. Součástí skupiny jsou také dvě bioplynové stanice o celkovém instalovaném elektrickém výkonu 1660 kilowattů (kW). Českobudějovická společnost Agrozet působí na trhu více než padesát let a zabývá se zejména distribucí a servisem zemědělské techniky. Podle údajů zveřejněných na své internetové stránce má firma 14 poboček v České republice a jednu na Slovensku. Loňský obrat společnosti přesáhl dvě miliardy korun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down