10.11.2022 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V arboretu ve vsetínském Semetíně byl dokončen výukový včelín

V arboretu ve vsetínském Semetíně byl dokončen výukový včelín. Šlo o vítězný projekt participativního rozpočtu města za loňský rok. Stavba byla dokončena v závěru října, náklady byly jeden milion korun, sdělila mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.

Vybudování výukového včelína přístupného pro širokou veřejnost iniciovali semetínští včelaři Petr Chytil a Josef Zádrapa. Jde o dřevěný objekt s šesti úly. "Pod vedením a odborným dohledem budou návštěvníci ve včelíně obeznámeni se životem a složitostí chovu včel. Praktické ukázky včelího života a díla budou prováděny bezpečným způsobem přes oddělenou drátěnou stěnu. Včely bude možné také pozorovat v proskleném úle," uvedli Chytil a Zádrapa.
"Protože je však letošní sezóna v arboretu již ukončena, navštívit výukový včelín bude možné až v té nadcházející, která začíná v úvodu května," uvedl místostarosta Pavel Bartoň.
Včelín bude provozovat společnost Městské lesy Vsetín, která se stará i o arboretum. "V odborné péči ale budou mít toto zařízení právě autoři projektu, v jejichž součinnosti probíhala i samotná realizace. Předpokládáme, že včelín bude přístupný v běžné otvírací době arboreta pro širokou veřejnost, ale případný odborný výklad si bude nutné předem objednat. Provozní režim ještě budeme dolaďovat," uvedla jednatelka Městských lesů Vsetín Bohumila Holeňová.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down