07.08.2000 | 01:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V dokladech pro dotaci mohou výrobci metylesteru řepkového oleje nově uvádět také řepku nakoupenou od odbytových organizací

Výrobci metylesteru řepkového oleje mohou od 1. srpna dokládat nákup tuzemské řepky nejen přímo od pěstitelů, ale také od jejich odbytových organizací. Ministr zemědělství Jan Fencl totiž schválil dodatek č. 3, jež zpřesňuje Zásady, kterými se stanovují podmínky pro poskytování finančních podpor na základě podpůrných programů stanovených podle § 2 odst. 1 zákona č. 252/1997 Sb. pro rok 2000. Informoval o tom jeho mluvčí Pavel Kovář.

Dodatek zpřesňuje podpůrný program 1.J.c. Podpora výroby metylesteru řepkového oleje. V dodatku se také uvádí, že odbytové organizace pěstitelů řepky musí doložit ke svým fakturám i kopie faktur od dodavatelů – tuzemských pěstitelů na obchodované množství řepky. Odbytovou organizaci pěstitelů řepky musí uznat ministerstvo zemědělství podle zvláštního podpůrného programu č. 10 - Podpora vzniku a činnosti odbytových organizací výrobců. Jak Kovář připomíná, v platnosti zůstává podmínka, že řepka byla od pěstitelů nakoupena za cenu minimálně 6300 korun za tunu. Dodatek Zásad ukládá odbytovým organizacím pěstitelů řepky dokládat ke svým fakturám i kopie faktur od dodavatelů – tuzemských pěstitelů řepky na obchodované množství.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down