V Libereckém kraji veterináři při kontrole zabavili 120 kg masa

Veterináři v Libereckém kraji při kontrole aut s potravinami v jednom případě zabavili zhruba 120 kilogramů hovězího masa a nechali zlikvidovat v asanačním podniku. Šlo o maso s neprokazatelným původem, řekl krajský ředitel Státní veterinární správy (SVS) Roman Šebesta.

"To znamená, že nebylo řádně označené a nedalo se ztotožnit s obchodním dokladem," dodal. Podle něj dnes zjistili v kraji pochybení v dalších sedmi případech, k likvidaci potravin ale u ostatních přistoupit nemuseli.
Kontroly začali dnes veterináři provádět kvůli skandálu týkajícímu se dovozu hovězího masa z polských jatek, kde byly údajně poráženy nemocné krávy a maso z nich prodáváno na běžný trh. Do ČR se z problematických jatek dostalo zhruba 300 kilogramů hovězího, z toho 137 kilogramů se prodalo spotřebitelům nebo restauracím.
Odkud bylo maso, které dnes na Liberecku zabavili veterináři, se neví. "Byla by to spekulace. Můžeme se opírat o to, co říkal řidič, že bylo původem z České republiky. Ale také mu nemusíme věřit, protože to tak nemuselo být," řekl Šebesta. Přímo u přepravovaných potravin podle něj dnes v kraji zjistili pochybení ještě v jednom případě. "Nebylo to ale tak závažné, že bychom museli dělat nějaké opatření ve vztahu k tomu zboží," řekl.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down