Čeští chovatelé jsou na špičce

Zemědělství, nejen české, ale i evropské, má za sebou poměrně složitý rok a půl. Čeští zemědělci a chovatelé však z tohoto období vyšli velmi dobře. V parametrech týkajících se užitkovosti zvířat, ať už výroby masa nebo produkce mléka, Česká republika patří mezi deset nejlepších států světa. Uvedl to ministr zemědělství Marian Jurečka při zahájení Národní výstavy hospodářských zvířat v Brně, která se koná 11. až 14. května. Podle něj v České republice máme na co být pyšní.

Ministr připomněl, že tato výstava už není pouze národní, ale začíná mít formát mezinárodní výstavy, kde mohou i zahraniční hosté vidět kolem devíti set špičkových zvířat. „Jako  Ministerstvo zemědělství se snažíme podpořit úsilí dokázat exportovat to, co máme, do zahraničí. Chtěl bych, aby tato výstava tomu pomohla,“ konstatoval. Mezinárodní formát výstavy potvrdila i návštěva ministra zemědělství Regionu iráckého Kurdistánu Abdulsatara Majeeda, který řekl, že vztahy Kurdistánu s Českou republikou jsou velmi dobré. „Jsme rádi, že je můžeme rozvíjet v oblasti zemědělství,“ sdělil a připomněl, že podepsali smlouvu se společností Zetor Tractors.  Viceprezident Agrární komory ČR Václav Hlaváček poukázal na náročnost a soustavnost práce v živočišné výrobě. „Do budoucna bychom měli vytvořit podmínky, aby se tento sektor rozvíjel,“ řekl. Výkonný místopředseda představenstva Českomoravské společnosti chovatelů Josef Kučera připomněl, že Česká republika je úspěšným státem ve vývozu genetického materiálu a zvířata z ČR se uplatňují na zahraničních trzích. Na Národní výstavě hospodářských zvířat a dalších doprovodných veletržních akcích, které pořádala společnost Veletrhy Brno, vystavuje přes 230 firem z 24 zemí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down