Desatero pro český venkov a zemědělství

Venkov a zemědělství v České republice potřebují takové změny, na jejichž konci budou rodinné farmy pevnou páteří českého zemědělství. Je v zájmu všech, aby venkov tvořili reální lidé na svých statcích, kteří čelí společenským problémům či výkyvům na trhu lépe než odosobněná kolektivní „výroba“, jejíž výstupy jsou převážně v produkční oblasti. "Jako svobodní občané a sedláci, kteří na venkově nejen podnikají, ale především žijí se svými rodinami, jsme proto vytvořili jasnou a komplexní představu o tom, jak by český venkov měl a mohl vypadat a formou Desatera Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ) ji předkládáme,“ informoval dnes na tiskové konferenci v Praze čestný předseda asociace Stanislav Němec.

Toto Desatero může podle předsedy svazu Josefa Stehlíka posloužit nejen jako dokument, který Ministerstvu zemědělství a vládě konstruktivní cestou definuje hlavní požadavky a dlouhodobá stanoviska ASZ ČR včetně konkrétních návrhů řešení, ale také jako základ vlastní představy o zemědělství a venkovu nejen pro rok 2017 - bez populismu a s potenciálem řešit podstatu problémů. "A v neposlední řadě je určeno široké veřejnosti k pochopení nezastupitelné role sedláků na venkově v širších souvislostech včetně jejich vlivu na budoucí podobu a charakter naší země,“ řekl Stehlík.*

Celý článek najdete v týdeníku Zemědělec č. 12

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down