24.01.2017 | 09:01
Autor:
Kategorie:

Komora veterinárních lékařů nabízí pomoc se zdoláním ptačí chřipky

Vysoce patogenní aviární influenzu neboli ptačí chřipku lze zdolat pouze společnými silami, a to veterinárních lékařů úředních i soukromých a chovatelů drůbeže. Komora veterinárních lékařů je připravena a ochotna se zapojit do zdolávání této nebezpečné nákazy. Z dobré spolupráce se Státní veterinární správou je zřejmé, že soukromí veterinární lékaři dobře znají chovy drůbeže ve svém okruhu a mohou být velkou pomocí. Na dnešní tiskové konferenci to uvedl prezident Komory veterinárních lékařů Karel Daniel.

Ostatně už veterinární zákon stanoví, že chovatelé jsou povinni hlásit podezření na nebezpečnou nákazu, a to buď úřednímu veterináři, anebo soukromému. Budou-li přibývat další ohniska ptačí chřipky v chovech drůbeže, zřejmě na zapojení soukromých veterinárních lékařů dojde. A to v souladu s ustanoveními veterinárního zákona, na základě zásad dobrovolnosti a předem definovaného časového a ekonomického rámce. Na základě zkušeností se zdoláváním aviární influenzy při posledním výskytu v ČR před několika lety veterináři dobře vědí, čeho se vyvarovat, aby se nákaza dále nešířila, a jsou s to poskytnout chovatelům pomoc první i následnou.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down