23.01.2017 | 01:01
Autor:
Kategorie:

Ministr Jurečka: Mým cílem je zdravá krajina a zem

Zelená nafta i pro živočišnou výrobu, investice do potravinářství, program na obnovu Krušných hor, podpora výstavby malých vodních nádrží, program na údržbu kulturního dědictví venkova, úspory v administrativě i informačních technologiích – to jsou jen některé aktivity, které se za loňský rok podařilo Ministerstvu zemědělství dotáhnout do úspěšného konce. Uvedl to ministr zemědělství Marian Jurečka v pondělí na své bilanční tiskové konferenci.

Podle jeho slov se podařilo prosadit zavedení tzv. zelené nafty (tj. vratka spotřební daně za pohonné hmoty, které zemědělci využili při hospodaření v živočišné výrobě). Další podpora do živočišné výroby šla prostřednictvím kompenzací za sucho v roce 2015, které poničilo i krmné plodiny. Příspěvek mohli zemědělci v loňském roce nově získat i na produkci vysoce jakostního mléka a zavedení lepších podmínek v chovech hospodářských zvířat. Chovatelé prasnic a dojnic získali také mimořádné kompenzace na pomoc v krizi, způsobenou dlouhodobě nízkými výkupními cenami, které negativně ovlivňují celý tento zemědělský sektor. Celkem živočišná výroba získala navíc přibližně 3,6 miliardy korun nad rámec obvyklých prostředků.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down