09.02.2016 | 12:02
Autor:
Kategorie:

Na Salimě se bude prezentovat kolem osmi stovek firem

Na mezinárodních potravinářských veletrzích Salima se letos bude prezentovat 36 zemí, proti minulému ročníku o dvě více. Nové jsou Kambodža a Bulharsko. Celkově by mělo vystavovat 794 firem, přibližně stejně jako před dvěma lety. Jubilejní 30. ročník akce se uskuteční od středy 17. února do soboty 20. února na brněnském výstavišti. Informovali o tom na tiskové konferenci v Praze představitelé společnosti Brněnské veletrhy a výstavy.

Podle organizátorů je letos mimořádně velké zastoupení zahraničních firem, které budou tvořit více než 41 procent vystavovatelů. Nejvíce by mělo být společností z Itálie, Polska, Slovenska a Maďarska. Ministr zemědělství Marian Jurečka doplnil, že ministerstvo bude na akci prezentovat novinky ohledně vinařského zákona či v označování potravin. Potravinářská komora chce představit cechovní normy kvality potravin. Novinkou bude festival minipivovarů. Podle šéfredaktora časopisu Pivo, Bier & Ale Pavla Borowiece půjde o první degustační pivní festival na Moravě. Představit by se mělo přes 35 minipivovarů s více než stovkou druhů piv.  I letos Salimu tradičně doplní veletrh mlynářství, pekařství a cukrářství MBK a veletrh zařízení pro obchod, hotely a veřejné stravování Inteco, či přehlídka obalů a tiskových technologií Embaxprint.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down