O prostředky z programu LIFE se letos ucházejí dvě desítky žádostí

O evropské peníze z programu LIFE se z České republiky uchází 20 žádostí, což je více než v předchozích letech. U některých z nich se Ministerstvo životního prostředí zavázalo, že v případě úspěchu pomůže s jejich financováním až do 15 procent. Které projekty dostanou peníze z LIFE, bude rozhodnuto v příštím roce. Uvedli to zástupci ministerstva životního prostředí na dnešní tiskové konferenci.

"Vybrali jsme šest projektů, kterým jsme schválili kofinancování ve výši 15 procent, maximálně deset milionů korun," řekl ředitel odboru finančních nástrojů ministerstva Tomáš Kažmierski. Vyčleněno je na to 53 milionů korun. Dalších 12 projektů určilo ministerstvo jako náhradní, poskytne jim příspěvek v případě, že některý z šesti projektů by v evropské výzvě neuspěl. To se žadatelé dozví až v příštím roce.  Loni uspěl s žádostí na peníze z LIFE například Jihočeský kraj, který získal více než pět milionů eur (130 milionů Kč) na zlepšení péče o přírodu a ochranu několika druhů rostlin a živočichů na 24 místech, které mají status Evropsky významných lokalit. Dalším úspěšným žadatelem byla Agentura ochrany přírody a krajiny s projektem na ochranu biotopů v Českém středohoří. Získala přes 1,47 milionu eur (cca 38 milionů Kč). Celkem šlo loni z Česka do Bruselu 16 žádostí, v roce 2015 to bylo 15 žádostí. Do letošní výzvy LIFE se přihlásilo 629 projektů z celé Evropy.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down