29.06.2021 | 11:06
Autor:
Kategorie:

Ústav zemědělské ekonomiky a Zelinářská unie uzavřely memorandum o spolupráci

Společné memorandum o spolupráci Ústavu zemědělské ekonomiky a informací (ÚZEI) a Zelinářské unie Čech a Moravy podepsali včera představitelé těchto organizací, ředitel ÚZEI Štěpán Kala a předseda ZUČM Petr Hanka. Cílem je především propagace a osvěta oboru produkce české zeleniny.

Jak uvedl ředitel Kala, memorandum je výsledkem dlouhodobé spolupráce mezi ZUČM a ÚZEI. „Považuji to za velmi významný akt,“ řekl s tím, že spolupráce spočívá zejména v organizaci akcí, propagaci a podpoře vědy a výzkumu. "Žijeme v době informací, a pokud mají mít hodnotu, musí být kvalitní. Myslím si, že ÚZEI poskytuje jedny z nejkvalitnějších informací o zemědělství v regionu a málokdo to ví,“ podotkl Hanka. Obě organizace díky memorandu navážou mnohem těsnější spolupráci na mnoha úrovních. V textové části dokumentu se doslova píše, že smyslem spolupráce je zejména propagovat činnosti obou stran ve spojení s vnímáním zelinářství a obecně zemědělství jako širšího sociokulturního fenoménu zasazeného do historických souvislostí a poskytovat si informační součinnost s cílem zvýšit informovanost veřejnosti v tématech zelinářství a zemědělství. Současně obě strany deklarují zájem o propagaci témat, jako je potřeba komplexního vnímání oboru, pěstování zeleniny bezpečné pro spotřebitele, nezbytnost šetrného přístupu ke krajině, vliv zemědělství na krajinu, životní prostředí, úcta k tradici a respekt ke znalostem, střídmost a zdravý selský rozum. „Pěstování zeleniny je natolik specifickou součástí zemědělství, že si určitě zaslouží větší pozornost. Máme radost, že díky našemu novému partnerství bude možné tento zajímavý a důležitý obor ještě více přiblížit všem zájemcům o zeleninu, zelinářství i zdravý způsob života,“ dodal Hanka.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down