07.04.2017 | 08:04
Autor:
Kategorie:

Velký jarní úklid zahrnul i břehy řek

Druhý dubnový víkend vyvrcholí celorepubliková úklidová akce Ukliďme svět, ukliďme Česko 2017, kterou společně koordinují Český svaz ochránců přírody a spolek Ekosmák. Od časného sobotního rána dobrovolníci po všech koutech země uklízeli černé skládky i drobný nepořádek. Součástí velkého jarního úklidu bylo také zahájení očisty břehů řek.

Před zahájením zmíněné očisty břehů našich řek s jejím průběhem seznámili novináře spolu s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou jeho náměstek pro řízení sekce vodního hospodářství Aleš Kendík, generální ředitel Povodí Vltavy Petr Kubala a předseda středočeského Krajského sdružení Národní sítě Místních akčních skupin (MAS) Václav Pošmurný.

Ministerstvo zemědělství letos přichystalo přehlednou mapu se seznamem akcí včetně kontaktů na jejich organizátory. "V letošním roce jsme připravili pro širokou veřejnost přehledný geoinformační portál, aby každý občan, který bude chtít, měl jednoduše možnost se zapojit," řekl ministr. Sám Jurečka se chce také účastnit a vybere si úklidovou akci na Moravě, kde s rodinou bydlí.

Podle generálního ředitele Povodí Vltavy Petra Kubaly akce vyjde celorepublikově na několik set tisíc korun a mělo by se celkem uskutečnit kolem 60 akcí, většina do poloviny května. V době, kdy vyroste vegetace, se úklidové práce dělají hůře. „Pro nás se stalo tradicí každoročně pomáhat dobrovolníkům při čištění řek. Zajišťujeme mimo jiné ochranné pomůcky pro dobrovolníky, pytle, rukavice, rozmístění kontejnerů a odvoz nasbíraného odpadu na skládky. Nejrozsáhlejší akce v letošním roce je Čistá řeka Sázava, kdy uklidíme břehy v délce přes dvě stě kilometrů,“ dodal Kubala.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down