28.06.2021 | 11:06
Autor:
Kategorie:

Výstava Zelenina s rodokmenem před objektivem

V Knihovně Antonína Švehly byla slavnostně zahájena výstava fotografií s názvem Zelenina s rodokmenem před objektivem. Autorkou fotografií je tajemnice Zelinářské unie Čech a Moravy (ZUČM) Zuzana Přibylová. Výstava se koná při příležitosti vyhlášení OSN roku 2021 Mezinárodním rokem ovoce a zeleniny. Samotné fotografie ukazují nevšední a velice zajímavý pohled na zeleninu, kterou každý z nás běžně dennodenně používá. Zájemci mohou na ýstavu zavítat až do konce července.

Výstava fotografií zeleniny je společným projektem Ústavu zemědělské ekonomiky a informací (ÚZEI) a ZUČM. „Na propagaci zeleniny jsme dlouhá léta nemysleli, a to byla obrovská chyba. Zelenina se kupovala podle ceny, ale její hodnota je jinde než pouze v ceně,“ upozornil  předseda ZUČM Petr Hanka a poukázal na přínosy ve výživě. Podle ředitele ÚZEI Štěpána Kaly fakt, který by si spotřebitelé měli uvědomit, je také otázkou vzdělávání. „Je třeba říkat, jak fungují trhy, proč je třeba podporovat producenty a že není úplně ideální, když se ovoce a zelenina přepravuje tisíce kilometrů, přitom v České republice jsme řadu druhů také schopni vyprodukovat a jejich kvalita je možná i lepší,“ míní.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down