17.09.2002 | 02:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vinium očekává dobrou kvalitu

Společnost Vinium Velké Pavlovice minulý týden oficiálně zahájil výkup hroznů od svých dodavatelů. „Letos očekáváme dobrou surovinu s vysokým procentem cukernatosti, zhruba na úrovni roku 2000. Podle prvních odhadů bude hroznů asi o dvacet procent méně než minulý rok hlavně „díky“ jarním mrazíkům, ale zato z nich budou kvalitní vína. Předpokládáme, že dosavadní příznivý průběh počasí vydrží a přispěje k sklizni s vyšší cukernatosti hroznů bez jejich většího narušení,“, uvedl Jan Dostálek, výrobní ředitel společnosti.

Zatímco výkup raných odrůd již započal, vlastní vinobraní začíná až dnes, kdy VINIUM otvírá brány svých nákupních středisek a vydává oficiální ceník podle kterého bude od dodavatelů nakupovat.
Vinium především spolupracuje s osmi smluvními velkododavateli, se kterými průběžně pěstování hroznů a přípravu suroviny konzultuje. „ Mimo těchto dodavatelů a vzhledem k dobrým obchodním kontaktům v Bzenecké oblasti budeme nadále odebírat surovinu i od velkopěstitelů z této oblasti. Podstatnou část výkupu tvoří i výkup od jiných středních a drobných vinohradníků z Velkopavlovické oblasti. Na kampaň jsme dobře připraveni po všech stránkách a těšíme se na ni, “ řekl Dostálek, podle kterého byla výroba vína závodu ve Velkých Pavlovicích za poslední rok modernizována a přizpůsobena nové tržní poptávce (výroba speciálních vín, úpravy v lisovně, rozšíření řízeného kvašení).

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down