29.01.2014 | 04:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vyšší ceny potravin vedou k nákupu lacinějších a méně kvalitních produktů

Rostoucí ceny potravin nutí Čechy lépe s nimi hospodařit, ale také nakupovat méně kvalitní a lacinější produkty. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnila společnost Provident Financial.

Z odpovědí téměř 4000 zákazníků úvěrové společnosti vyplývá, že zdražení potravin se podílí největší měrou na nárůstu rodinných výdajů. Za důvod pro zvýšení svých nákladů růst cen potravin označilo 23 procent dotázaných, o tři procentní body více než v dubnu loňského roku.
Na zdražení potravin respondenti nejčastěji reagují snahou lépe s jídlem hospodařit a co nejméně jej vyhazovat. Uvedlo tak 60 procent z nich. Bezmála polovina lidí uvedla, že se snaží šetřit nákupem levnějších výrobků. Celkem 35 procent šetří nákupem méně kvalitních potravin. Pětina respondentů řeší zdražení jídla omezením nakupovaného množství.

Podle Providentu čtvrtina respondentů na potravinách i přes zvýšení ceny nešetří, úspory hledají v jiných výdajích, například omezením nákupů spotřebního zboží či vybavení domácnosti, dovolených nebo zábavy. Zhruba desetina lidí sdělila, že je ochotna si na nákup jídla půjčit.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down