25.04.2000 | 01:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vyšší záloha na dotace

Ministerstvo zemědělství začne do týdne vyplácet zálohu na dotace programů mimoprodukčních funkcí, a to ve výši 160 korun za bod. Potvrdil to 19. dubna resortní ministr Jan Fencl. „Jsem rád, že letošní záloha tak bude o deset korun vyšší než loni,“ dodal Fencl.

Celkem má na uvedené podpory MZe k dispozici asi 3,7miliardy korun. Přitom počet podpůrných programů je podle ministra vyšší než v loňském roce. Aby bylo zajištěno, že do oblastí s cenou půdy do 3,50 Kč za metr čtvereční přijde celková podpora 2,1 miliardy korun, stanovilo MZe po dohodě se zemědělci pro letošek dvě hodnoty bodu. Pro údržbu trvalých travních porostů (TTP) na půdě do 3,50 Kč/m2 činí předběžná hodnota bodu 219 Kč a celková částka by tady měla být 2,101 miliardy korun. Pro všechny ostatní programy s výjimkou programů sazbových (jako je odbahňování rybníků či zalesňování) činí předběžná hodnota bodu 169 Kč. Na ostatní programy v ceně půdy nad 3,50 Kč/m2 mají celkové podpory letos dosáhnout 1,547 miliardy korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down