24.05.2001 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Z náhrad za sucho už bylo vyplaceno přes 2,6 miliardy korun

Více než 2,64 miliardy korun už vyplatilo ministerstvo zemědělství z celkových pěti miliard, které stát získal vydáním dluhopisů na sucho. Na včerejší tiskové konferenci to řekl ministr zemědělství Jan Fencl s tím, že poslední náhrady by měly být vyplaceny v úterý 29. května.

Výplaty znovu začaly v úterý poté, co ve sbírce zákonů vyšla novela dluhopisového zákona. Původní znění normy se dostalo do rozporu se zákonem o rozpočtových pravidlech, který platí od letošního roku. Výplaty se proto musely zastavit za situace, kdy zbývalo uvolnit zhruba 3,5 miliardy korun.
Po ukončení výplaty náhrad začne dohledávání případných opomenutí, k nimž podle Fencla vzhledem k rychlosti vyplácení velkého množství peněz pravděpodobně dojde. Resort zemědělství loni dospěl k závěru, že ztráty zemědělců, způsobené jarním suchem, přesáhly původně odhadovaných 10,7 miliardy korun. Zemědělci přitom zaorali porosty na 40.912 hektarech. Na 65.659 hektarech byly porosty poškozené z více než 70 procent. Ostatní poškozené porosty zaujímaly 1,408 miliónu hektarů.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down