Zemědělská škola ve Frýdlantu má naučnou stezku s chmelnicí

Střední škola hospodářská a lesnická ve Frýdlantu na Liberecku dokončila naučnou zemědělskou stezku. Její součástí jsou také, pro zdejší klima netradiční, chmelnice a vinice. Stezka bude sloužit nejen k praktické výuce žáků školy, ale také ke vzdělávání dětí z Frýdlantského výběžku i pro veřejnost, řekla mluvčí města Martina Petrášková.

"Jejím prostřednictvím chce škola ukázat, jak se pěstují běžné zemědělské plodiny, ovocné stromy, chmel nebo vinná réva," uvedla. Stezka se slavnostně otevře v pátek.
V kraji ojedinělá zemědělská stezka zahrnuje několik expozic. "První je demonstrační pole se zemědělskými plodinami. A to jak takovými, které se v Libereckém kraji běžně pěstují, tak s těmi méně tradičními," uvedl autor projektu a učitel školy Miroslav Kudrna. Na poli podle něj mají 25 druhů plodin. "Od pšenice, ječmene, kukuřice či brambor přes len, hořčici, pelušku až třeba k máku," dodal.
Další částí stezky je vinice a malá chmelnice s tyčovou konstrukcí. Vedoucí odborného výcviku na škole Jaroslav Palarec loni při zahájení projektu uvedl, že pro region netradiční plodiny mají sloužit pro výuku i jako ukázka. "Chceme ukázat dětem, jak to roste, jak se to sklízí, jak se to ošetřuje," uvedl.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down