04.05.2000 | 04:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zemědělský výbor schválil rozpočet PF

Zemědělský výbor Poslanecké sněmovny parlamentu na svém čtvrtečním jednání schválil mimo jiné návrh rozpočtu Pozemkového fondu ČR (PF) na letošní rok a postoupil jej sněmovně. Pro české zemědělství a venkov je to dobrá zpráva, protože v rámci rozpočtu fondu sem přijdou další peníze, a to více než půl miliardy korun.

Poslanci totiž prosadili do návrhu rozpočtu některé pozměňovací návrhy, na jejichž základě má být z prostředků fondu převedeno 200 miliónů korun na ministerstvo pro místní rozvoj na program obnovy venkova. Dalších 220 miliónů korun má být použito pro posílení chovu krav bez tržní produkce mléka, 100 miliónů korun půjde na dokončení scelovacích řízení v některých okresech, tedy na drobné pozemkové úpravy a sedm miliónů korun přidělili poslanci Českému svazu včelařů. Kromě toho rozhodl Zemědělský výbor převést 130 miliónů korun z rozpočtu PF do Státního fondu tržní regulace v zemědělství, který je použije na subvence při vývozu tuzemských nadměrných zásob másla z let 1998 a 1999. Jak pro náš list řekl předseda Zemědělského výboru Jaroslav Palas, jde o finanční prostředky, které pocházejí z privatizace státního zemědělského majetku a měly by se tedy vrátit zpět jednak do agrokomplexu a jednak na venkov jako takový.
Samotný rozpočet PF počítá pro letošní rok s výdaji téměř 1,671 miliardy korun, což je však ve srovnání s rozpočtem fondu na loňský rok zhruba o 18,2 procenta méně. Letošní příjmy PF se mají pohybovat kolem 940 miliónů korun, zatímco v roce loňském byly 1,03 miliardy korun. Hotovost fondu k 1. lednu letošního roku činila 2,5 miliardy korun. Celková finanční bilance PF tak bude letos kladná ve výši 1,769 miliardy korun. Zemědělský výbor také ve čtvrtek schválil vládní návrh zákona na zřízení Zemědělského intervenčního fondu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down