24.10.2000 | 03:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zítra bude ministr Fencl jednat se švédskou ministryní

O vstupu České republiky do Evropské unie a pozici Švédska jako nadcházející předsednické země EU bude zítra v Praze jednat ministr zemědělství Jan Fencl se švédskou ministryní zemědělství, potravinářství a rybolovu Margaret Winbergovou.

Podle Hugo Roldána z tiskového oddělení ministerstva zemědělství se setkání uskuteční na žádost švédské strany. Ministr Fencl, předeslal Roldán, by rád diskutoval také o podpoře v jednáních o další liberalizaci agrárního obchodu.
Vzájemný agrární obchod ČR se Švédskem je podle informací ministerstva zemědělství již několik let stabilní. V loňském roce představoval obrat 479,14 milionu korun. Na českém vývozu, který dosáhl 149,22 milionu korun, se nejvíce podílelo pivo, nealkoholické nápoje a živé ryby. Ze Švédska nejvíce dovážíme ostatní živočišné a rostlinné tuky a oleje a destiláty.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down