Botanická zahrada brněnské Masarykovy univerzity vystavuje ode dneška vzácné sukulenty, rostliny z pouští a polopouští z celého světa. Akce potrvá až do příštího pátku. N8vštěvníci mohou na ní vidět sedm set exponátů, mezi nimiž jsou vzrostlé kaktusy i mrazuvzdorné netřesky. Uvedl to za pořadatele Adolf Tomandl. Výstavu pořádá botanická zahrada od 90. let a patří k největším setkáním pěstitelů sukulentů v zemi.
Cílem výstavy je představit veřejnosti sukulenty v jejich tvarové rozmanitosti a mnohotvárnosti. Mnohé jsou z oblastí, v nichž čelí značným teplotním výkyvům, v některých případech i nočním mrazíkům. Pořadatel informoval, že jejich růstové formy se různí - od miniatur přes trsovitě rostoucí druhy kulovitého či sloupovitého tvaru po keře a stromky připomínající bonsaje. Mnohé z nich se hodí i pro letnění nebo pěstování jako skalničky.
K zajímavostem výstavy patří sukulenty z Madagaskaru. Na ostrově kvůli jeho izolaci od pevniny a klimatickým podmínkám roste mnoho druhů, které nelze jinde na světě najít.
Pozornosti návštěvníků by podle pořadatelů neměly uniknout zimovzdorné sukulenty, zejména netřesky. V zahradě jsou vystaveny kaktusy, například kolekce vzácných rostlin rodů Ariocarpus a Ferocactus, nebo krajinky z živých kamenů.
Výstava tradičně zahrnuje také poradenskou službu a prodej rostlin z přebytků jednotlivých pěstitelů. Návštěvníci si mohou zároveň prohlédnout skleníky i venkovní prostory botanické zahrady.