Podle informací Agrární komory (AK) je k poslednímu dni srpna sklizeno obilí v 68 procentech okresů, jsou však potíže s jeho kvalitou. Potravinářská pšenice a žito mají nízké pádové číslo, sladovnický ječmen vysoký obsah dusíkatých látek. Sklizeň řepky ozimé již skončila.
Podle komory se vliv nepříznivého počasí v předchozím období projevil nejvíce u jarního ječmene. AK monitorovala v ČR na dost velkých plochách průměrný výnos ječmene jarního i pod dvě tuny z hektaru, což je takřka o polovinu méně než loni.
Ozimé pšenice sklidili zemědělci zhruba 91 procent z celkové plochy 894,4 tisíce hektarů. Průměrný hektarový výnos činí kolem 4,8 tuny, což je srovnatelné s loňskem. Výnosy se však pohybují od 2,2 tuny po více než 5,4 tuny na hektar. Jarní pšenice je sklizena na 77,2 tisíce hektarů z celkových 86,5 tisíce hektarů ke sklizni. Její výnos činí od 1,7 až po 4,1 tuny, průměr dělá 2,9 tuny (loni přitom průměr dosáhl 3,9 tuny z hektaru).
Průměrný výnos žita 3,3 tuny je ve srovnání s loňskem o 0,4 tuny nižší, sklizeno bylo zatím 75,6 procenta.
Oves je sklizen z 63 procent s průměrným výnosem 2,7 tuny (loni 3,3 tuny).
V samotném závěru je sklizeň ozimého ječmene s průměrným výnosem 3,8 tuny (při rozpětí od 2,7do 4,8 tuny, loni byl průměr 4 tuny).
Hektarové výnosy řepky, která už je sklizena, činí od 1,6 do 3,2 tuny.