Francouzské úřady zahájily vyšetřování případu, kdy se z laboratoře do volného prodeje dostalo maso jehněte pocházejícího z geneticky modifikované ovce. S odvoláním na Národní ústav agronomického výzkumu (INRA) o tom dnes informovala agentura AFP. Prodej geneticky upraveného jídla je přitom ve Francii nelegální.
Jehně přivedla na svět samice, jejíž genetická výbava byla upravena za použití bílkoviny medúzy, a to v rámci výzkumu kardiologických onemocnění u lidí. Maso zvířete se ale v říjnu 2014 v rozporu se zákonem dostalo na jatka a do volného prodeje v okolí hlavního města Paříže.
Protein z medúzy, který zeleně světélkuje, a umožňuje tak výzkumníkům snadnou identifikaci v těle, není podle INRA zdraví nijak nebezpečný, a případnému konzumentovi jehněčího masa tak nehrozilo žádné nebezpečí.
Případ vyšel najevo během kontroly laboratoře ležící jihovýchodně od Paříže. Pracovník ústavu, jehož vinou se jehně z laboratoře dostalo na do prodeje, se prý snažil celý incident před svými nadřízenými zamaskovat.*