10.11.2015 | 03:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ceny komodit se stabilizují

Ceny zemědělských komodit na Plodinové burze Brno se postupně stabilizují a za poslední dva týdny jen mírně kolísaly. O více než tři procenta zdražila po posledním propadu kukuřice, vyplývá z údajů, které zveřejnila Plodinová burza Brno.

Tuna kukuřice nyní stojí téměř 4300 korun. "Po kvalitní kukuřici je poptávka," uvedl sekretář burzy Karel Zezula. Kukuřice navíc kvůli velkému suchu není letos tolik. "Předpokládá se také přebytek potravinářské pšenice a mírný nedostatek krmné pšenice," doplnil Zezula. Mírně nad 10 000 korunami stagnuje cena řepky. Cena ale stále neodpovídá představám pěstitelů, ač dlouhé měsíce stála tato komodita méně. Příští burzovní den bude 24. listopadu. Plodinová burza Brno sleduje ceny zemědělských komodit od roku 1995.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2026 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
×
Přehled ochrany osobních údajů

Tento web používá soubory cookie, abychom vám mohli poskytnout tu nejlepší možnou uživatelskou zkušenost. Informace o souborech cookie se ukládají ve vašem prohlížeči a plní funkce, jako je rozpoznání vás, když se vrátíte na naši webovou stránku, a pomáhají našemu týmu pochopit, které části webu jsou pro vás nejzajímavější a nejužitečnější.