Podle průzkumu se týdenní spotřeba piva vloni zvýšila

Čeští pivaři loni týdně vypili meziročně zhruba o jedno velké pivo více. Týdenní spotřeba se tak u nich zvýšila na 8,8 velkého piva, u žen se mírně zvýšila na 2,3 půllitru. Výsledky zářijového průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) dnes zveřejnil na tiskové konferenci sociolog Jiří Vinopal. O procentní bod se snížil podíl mužů, kteří deklarují, že pivo pijí, na 87 procent. Zvýšila se však frekvence i množství vypitého piva. Vinopal upozornil, že v minulosti mohl hovořit o tom, že ubývá nejsilnějších pijáků, kteří pijí více než dvě piva denně. V loňském roce však podle něj nastal zlom a tato skupina se opět začala zvětšovat. Mezi pijáky piva jich byla pětina. Množství vypitého piva se snižuje se zvyšujícím se vzděláním pivařů. Například vysokoškoláci pijí dlouhodobě kolem šesti piv týdně.

Podíl žen, které loni pily pivo, se meziročně zvýšil o dva procentní body na 59 procent. To podle Vinopala odpovídá dlouhodobému trendu, tři z pěti žen si pivo dají. Mezi konzumentkami piva také nejvíce pijí dámy, které dosáhly základního vzdělání, následují ty se středoškolským bez maturity. Oproti mužům ale pijí ženy s vysokoškolským vzděláním více než ty s maturitou. "Nadále platí, že kromě mužů a žen se další sociodemografické skupiny v počtu dní nijak vzájemně neodlišují," dodal Vinopal o frekvenci pití. Průměrný počet dnů v týdnu, ve kterých si konzumenti dají pivo, se pohybuje nad hranicí tří a půl dne u mužů a nad hranicí jednoho a půl dne u žen.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down