Jarošovský pivovar z Uherského Hradiště loni uvařil 4270 hektolitrů piva, meziročně o 1750 hektolitrů více. Díky loňskému nákupu nových technologií a rozšíření výroby je však nyní schopen ročně uvařit až 10 000 hektolitů piva. V tiskové zprávě to sdělila mediální zástupkyně pivovaru Gabriela Uherková. Loňské výsledky hospodaření pivovar zatím nezveřejnil.
Mezi stálou produkci pivovaru patří desetistupňové, jedenáctistupňové, dvanáctistupňové a čtrnáctistupňové pivo. Mimo ni nabídl pivovar v roce 2018 zákazníkům také devět speciálních piv. Letos by jich v reakci na vzrůstající oblibu pivních speciálů mělo být více. "Ten první v letošním roce navazuje na tradici místního pivovarnictví. Jde o Jarošovský Ursus 19%. Poprvé byl v původním Jarošovském pivovaru uvařen ve 30. letech 19. století," uvedla Uherková. Ještě v tomto měsíci uvede pivovar na trh také třináctistupňové Jarošovské Valentýnské. V dalších částech roku znovu uvaří i speciály, které lidem nabídl už loni, konkrétně jedenáctku Letňák a třináctku Cérka.
Loni na podzim otevřel pivovar ve svém areálu malé muzeum věnované historii Jarošovského piva. Pravidelné exkurze se v něm konají každý pátek. "Vážíme si těch střípků historie, které u nás můžete vidět, protože vařit pivo je řemeslo, a to jak známo, se učí od otců a dědů," uvedl ředitel pivovaru Miroslav Harašta.
V Jarošově, místní části Uherského Hradiště, se pivo po dlouholeté odmlce znovu začalo vařit před dvěma lety. Nový pivovar vznikl v opravené budově nedaleko původního areálu někdejšího pivovaru. Jarošovské pivo je mimo jiné k dostání v pivovaru v Pivovarské ulici a v prodejnách po celém Zlínském kraji. Pivovar prodává pivo v sudech, nabízí ho ale i ve skleněných lahvích o objemu 0,75 litru nebo PET lahvích.*