Do soutěže E.ON Energy Globe se přihlásilo 260 projektů

Do šesti kategorií soutěže E.ON Energy Globe se letos přihlásilo celkem 260 projektů. Odborná porota vybírala dva nejlepší projekty zaměřené na úsporu energií a ochranu přírody v kategoriích Obec, Kutil, Firma, Mládež a Stavba. Jednomu ze dvou nominovaných projektů v každé kategorii mohou nyní lidé poslat svůj hlas. „Novinkou devátého ročníku soutěže je způsob zvolení celkového vítěze. Letos o něm totiž rozhodne odborná porota Akademie věd ČR,“ řekl na dnešní tiskové konferenci v Praze Martin Dvořák, člen představenstva E.ON Energie, a. s., organizátora soutěže v České republice.

 „I letos pak v soutěži figuruje kategorie Nápad, která patří všem nezrealizovaným projektům se zaměřením na úsporu energií či ochranu životního prostředí. Nominace v této specifické kategorii budeme znát až koncem září. Vítěze kategorie Nápad vybíráme sami za pomoci odborníků, veřejnost pro něj nehlasuje,“ dodává. V kategorii Obec nominovali odborníci jihomoravskou obec Šitbořice, která provozuje unikátní systém třídění odpadu, do něhož přímo zapojuje místní obyvatele. Proti ní stojí město Hronov, kde se od roku 2011 podařilo snížit energetickou náročnost městských budov – zateplit školy či modernizovat kotelnu městského divadla. V kategorii Kutil porota ocenila projekt Tomáše Nezvala z Plumlova, který do soutěže přihlásil své digitální zařízení BeeSpy. To díky citlivému měření různých veličin nabízí českým včelařům přesné informace o stavu jejich včelstva. Monitoring včelí aktivity bude v soutěži soupeřit s projektem Recyklovaná móda, za nímž stojí studenti Střední uměleckoprůmyslové školy v Jihlavě. Pro vítěze jednotlivých kategorií mohou lidé hlasovat na webu soutěže www.energyglobe.cz až do 30. září. *

Celý článek najdete v týdeníku Zemědělec č. 26

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down