o stanovení produkčních kvót cukru na kvótové roky 2001/2002 až 2004/2005 po zapracování připomínek legislativní rady vlády. Konečná verze vyjde ve Sbírce zákonů.
N A Ř Í Z E N Í V L Á D Y
ze dne 7. března 2001,
o stanovení produkčních kvót cukru na kvótové roky 2001/2002 až 2004/2005
Vláda nařizuje podle § 12 odst. 3 až 5 k provedení § 2 odst. 5 a § 12 odst. 3 až 7 zákona č. 256/2000 Sb., o Státním zemědělském intervenčním fondu a o změně některých dalších zákonů (zákon o Státním zemědělském intervenčním fondu):
Č Á S T P R V N Í
ÚVODNÍ USTANOVENÍ
§ 1
Předmět úpravy
Toto nařízení stanoví produkční kvóty cukru pro zajištění a udržení výroby cukrovky a cukru a pro stabilizaci trhu s cukrem a podmínky systému produkčních kvót cukru.
§ 2
Vymezení pojmů
Pro účely tohoto nařízení se rozumí
a) cukrem cukr extra bílý1), cukr bílý1), cukr polobílý1), tvarovaný cukr1), přírodní cukr1), tekutý cukr1), tekutý invertní cukr1), sirup z tekutého invertního cukru1) a surový cukr, které obsahují v suchém stavu alespoň 90 hmotnostních procent sacharózy,
b) cukrovkou cukrová řepa vypěstovaná na území České republiky,
c) pěstitelem podnikatel,2) který pěstuje cukrovku na území České republiky,
d) producentem cukru držitel individuální produkční kvóty cukru (dále jen „kvóta“),
e) kvótovým rokem období od 1. září příslušného kalendářního roku do 31. srpna následujícího kalendářního roku,
f) kvótou vyrobené množství cukru z cukrovky stanovené nebo změněné v souladu s tímto nařízením,
1. jehož část producent cukru za podmínek stanovených tímto nařízením v průběhu kvótového roku uvede na trh v České republice, včetně cukru obsaženého v jiném výrobku (dále jen „tuzemský podíl kvóty“), a
2. jehož část producent cukru za podmínek stanovených tímto nařízením v průběhu kvótového roku vyveze mimo území České republiky, včetně vývozu jím vyrobeného cukru, obsaženého v jiném výrobku (dále jen „vývozní podíl kvóty“).
Č Á S T D R U H Á
AKTUÁLNÍ ROČNÍ KVÓTA CUKRU, REZERVA, KVÓTA A JEJICH STANOVENÍ
1) Vyhláška č. 334/1997 Sb., kterou se provádí § 18 písm. a), d), j) a k) zákona č. 110/1997 Sb., o potravinách a tabákových výrobcích a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů, pro přírodní sladidla, med, nečokoládové cukrovinky, kakaový prášek a směsi kakaa s cukrem, čokoládu a čokoládové cukrovinky, ve znění vyhlášky č. 94/2000 Sb.
2) § 2 obchodního zákoníku.
§ 3
Stanovení aktuální roční kvóty
Aktuální roční kvóta pro kvótové roky 2001/2002 až 2004/2005 se stanovuje jako součet kvót a rezervy v maximální výši 505 000 tun cukru pro příslušný kvótový rok.
§ 4
Stanovování rezervy
(1) Rezerva se stanovuje jako množství cukru určené ke stanovení nové kvóty nebo ke zvýšení kvóty.
(2) Rezerva se zvyšuje o množství cukru, o které byly sníženy kvóty podle § 9 tohoto nařízení a o množství cukru, které odpovídá kvótě, jejíž účinky zanikly podle § 7 odst. 4 a podle § 12 odst. 6.
(3) Státní zemědělský intervenční fond (dále jen „Fond“) stanoví nejpozději do
31. října kalendářního roku předcházejícího příslušný kvótový rok množství rezervy, které lze rozdělit mezi osoby uvedené v § 11 odst. 1 na základě skutečné bilance výroby a prodeje cukru v uplynulém kvótovém roce a předpokládané bilance výroby a prodeje cukru v bezprostředně nadcházejícím kvótovém roce. Fond zveřejní bez zbytečného odkladu výši rezervy, určenou pro rozdělení, ve Věstníku Ministerstva zemědělství (dále jen „Věstník“).
§ 5
Žádost o kvótu
(1) Fyzická nebo právnická osoba (dále jen „žadatel“) může podat žádost o kvótu (dále jen „žádost“), pokud
a) předmětem jeho činnosti je výroba cukru,
b) má trvalý pobyt, jde-li o fyzickou osobu, nebo sídlo, jde-li o právnickou osobu, na území České republiky a jde-li o zahraničního žadatele, doloží, že oprávněně podniká na území České republiky,
c) v období po 1. září 2000 vyráběl cukr z cukrovky ve výrobním zařízení, které se nachází na území České republiky,
d) má vypořádány ke dni podání žádosti splatné závazky k Fondu, Ministerstvu zemědělství (dále jen „ministerstvo“), Pozemkovému fondu České republiky, Fondu národního majetku České republiky, závazky související s příspěvkem na sociální zabezpečení a
s příspěvkem na státní politiku zaměstnanosti, závazky související se všeobecným zdravotním pojištěním, závazky související s podporami poskytnutými do zemědělství a má vypořádány splatné závazky za dodanou cukrovku se všemi pěstiteli,
e) není v likvidaci nebo na jeho majetek nebyl prohlášen konkurs.
(2) Vzor žádosti je uveden v příloze č. 1 k tomuto nařízení. Splnění podmínek stanovených v odstavci 1 písm. d) a e) žadatel stvrzuje čestným prohlášením, jehož vzor je uveden v bodu 3 přílohy č. 1 k tomuto nařízení. Žádost bude doložena nezbytnými doklady, jejichž výčet je uveden v bodu 4 přílohy č. 1 k tomuto nařízení.
(3) Žadatel v žádosti uvede množství cukru v tunách, které vyrobil z cukrovky v období
a) od 1. září 1996 do 31. srpna 1997,
b) od 1. září 1997 do 31. srpna 1998,
c) od 1. září 1998 do 31. srpna 1999,
d) od 1. září 1999 do 31. srpna 2000,
e) od 1. září 2000 do 28. února 2001.
(4) Žadatel doručí žádost Fondu nejpozději do 30 dnů ode dne nabytí účinnosti tohoto nařízení.
Stanovení kvóty
§ 6
(1) Zjistí-li Fond, že žádost nebyla vyplněna úplně, případně že neobsahuje všechny nezbytné doklady, žádost do 10 dnů ode dne jejího doručení Fondu vrátí s výzvou k doplnění chybějících údajů, případně dokladů ve Fondem stanovené lhůtě, která nesmí být kratší než 3 dny a delší než 10 dnů od doručení výzvy.
(2) Zjistí-li Fond, že
a) žádost nebyla doručena ve stanoveném termínu,
b) žadatel nesplňuje ustanovení § 5 odst. 1,
c) žadatel nedoručil ve stanoveném termínu vrácenou žádost, nebo
d) vrácená žádost neobsahuje doplněné údaje, popřípadě doklady,
žádost zamítne a tuto skutečnost žadateli písemně oznámí s udáním důvodu zamítnutí.
§ 7
(1) Fond žadateli, kterému nebyla zamítnuta žádost podle § 6 odst. 2, a vyráběl cukr ve třech a méně obdobích (§ 5 odst. 3), vypočte průměrnou roční výrobu cukru za tato období. Pokud žadatel vyráběl cukr ve více než třech obdobích (§ 5 odst. 3), vypočte Fond průměrnou roční výrobu cukru za tři období, v nichž žadatel vyrobil nejvíce cukru.
(2) Fond určí koeficient pro stanovení kvóty jednotlivým žadatelům jako podíl množství 490 000 tun cukru a souhrnu průměrných ročních výrob cukru jednotlivých žadatelů, zjištěných podle odstavce 1.
(3) Fond stanoví každému žadateli kvótu jako součin koeficientu podle odstavce 2 a průměrné roční výroby cukru tohoto žadatele podle odstavce 1.
(4) Fond přidělí kvótu podle odstavce 3 podmínečně s tím, že žadatel do 90 dnů ode dne přidělení kvóty prokáže, že smluvně zajistil dodávky cukrovky od pěstitelů, potřebné k výrobě cukru v množství odpovídajícímu nejméně 70 % přidělené kvóty. Pokud žadatel tuto skutečnost neprokáže, účinky stanovené kvóty zanikají. Fond tuto skutečnost bez zbytečného odkladu oznámí žadateli.
§ 8
Stanovení tuzemského podílu kvóty a vývozního podílu kvóty
Fond nejpozději 90 dnů před začátkem příslušného kvótového roku na základě skutečné bilance výroby a prodeje cukru v uplynulém kvótovém roce a předpokládané bilance výroby a prodeje cukru v bezprostředně následujícím kvótovém roce stanoví všem producentům cukru tuzemský podíl kvóty a vývozní podíl kvóty. Fond zveřejní tuzemský podíl kvóty a vývozní podíl kvóty bez zbytečného odkladu ve Věstníku.
§ 9
Snížení kvóty
(1) Fond po skončení kvótového roku sníží producentovi cukru kvótu, pokud producent cukru v průběhu bezprostředně předcházejícího kvótového roku (dále jen „uplynulý rok“)
a) neuvedl na trh v České republice množství cukru, které odpovídá tuzemskému podílu kvóty stanovenému pro uplynulý rok podle § 8 a zvýšenému o množství cukru, které producentovi cukru v uplynulém roce dodala jiná osoba, anebo
b) nevyvezl mimo území České republiky množství cukru, které odpovídá vývoznímu podílu kvóty, stanovenému pro uplynulý rok podle § 8.
(2) Fond sníží producentovi cukru kvótu podle odstavce 1 o množství cukru, které odpovídá 1,15 násobku součtu
a) kladného rozdílu mezi tuzemským podílem kvóty tohoto producenta cukru zvýšeným o množství cukru, které tomuto producentovi cukru v uplynulém roce dodala jiná osoba, a množstvím cukru uvedeném tímto producentem cukru na trh v České republice v průběhu uplynulého roku, a
b) kladného rozdílu mezi vývozním podílem kvóty tohoto producenta cukru a množstvím cukru vyvezeném producentem cukru mimo území České republiky v průběhu uplynulého roku.
(3) Fond do snížení kvóty podle odstavce 2 nezahrne
a) 1,15 násobek rozdílu mezi tuzemským podílem kvóty tohoto producenta cukru, zvýšeným o množství cukru, které producentovi cukru v uplynulém roce dodala jiná osoba, a množstvím cukru, uvedeném tímto producentem cukru na trh v České republice v průběhu uplynulého roku, pokud producent cukru vyrobil z cukrovky v uplynulém roce alespoň takové množství cukru, které odpovídá jeho tuzemskému podílu kvóty,
b) kladný rozdíl podle odstavce 2 písm. a) nebo podle odstavce 2 písm. b), pokud je nižší než 100 tun.
(4) Fond snížení kvóty neprovede, jestliže ke skutečnosti uvedené v odstavci 1
písm. a), případně odstavci 1 písm. b) došlo v důsledku příčin, které producent cukru nemohl ovlivnit, a pokud producent cukru tuto skutečnost neprodleně oznámil Fondu.
(5) Fond provede snížení kvóty s účinkem od počátku kvótového roku bezprostředně následujícího po kvótovém roce, ve kterém došlo ke skutečnosti uvedené v odstavci 1
písm. a), případně odstavci 1 písm. b).
§ 10
Vývoz cukru nad rozsah vývozního podílu kvóty
Producent cukru může v průběhu kvótového roku vyvézt cukr mimo území České republiky nad rozsah vývozního podílu kvóty, stanoveného pro příslušný kvótový rok podle
§ 8, pokud tímto vývozem nedojde k porušení mezinárodní smlouvy, kterou je Česká republika vázána.
§ 11
Žádost o zvýšení kvóty nebo o stanovení nové kvóty z rezervy
(1) Fyzická nebo právnická osoba (dále jen „žadatel o rezervu“) může podat žádost o zvýšení kvóty nebo o stanovení nové kvóty (dále jen „žádost o rezervu“), pokud
a) předmětem jeho činnosti je výroba cukru,
b) má trvalý pobyt, jde-li o fyzickou osobu, nebo sídlo, jde-li o právnickou osobu, na území České republiky a jde-li o zahraničního žadatele, doloží, že oprávněně podniká na území České republiky,
c) prokáže, že
1. součástí jeho hmotného majetku3) je úplné výrobní zařízení na výrobu cukru, které se nachází na území České republiky, případně
2. část výrobního zařízení nebo úplné výrobní zařízení na výrobu cukru bude užívat na základě nájemní smlouvy4) po dobu trvání alespoň 40 dnů v každém kvótovém roce,
d) má vypořádány ke dni podání žádosti splatné závazky k Fondu, ministerstvu, Pozemkovému fondu České republiky, Fondu národního majetku České republiky, závazky související s příspěvkem na sociální zabezpečení a s příspěvkem na státní politiku zaměstnanosti, závazky související se všeobecným zdravotním pojištěním, závazky související s podporami poskytnutými do zemědělství a má vypořádány splatné závazky za dodanou cukrovku se všemi pěstiteli,
e) splňuje podmínky stanovené zvláštním právním předpisem5),
f) nebyla mu snížena kvóta v uplynulém kvótovém roce,
g) není v likvidaci nebo na jeho majetek nebyl prohlášen konkurs.
3) Zákon č. 563/1991 Sb., o účetnictví, ve znění zákona č. 117/1994 Sb. a zákona č. 227/1997 Sb.
4) § 663 a násl. občanského zákoníku.
§ 488b a násl. obchodního zákoníku.
5) Například § 11 odst. 1 písm. a) zákona č. 309/1991 Sb., o ochraně ovzduší před znečišťujícími látkami (zákon o ovzduší), ve znění zákona č. 218/1992 Sb., zákona č. 158/1994 Sb. a zákona č. 71/2000 Sb., § 8 odst. 1 zákona č. 138/1973 Sb., o vodách (vodní zákon), § 9 odst. 1 písm. i) zákona č. 18/1997 Sb.,
o mírovém využití jaderné energie a ionizujícího záření (atomový zákon) a o změně a doplnění některých zákonů, § 5 odst. 1 písm. k) a § 20 odst. 1 zákona č. 125/1997 Sb., o odpadech, ve znění zákona
č. 37/2000 Sb. a zákona č. 132/2000 Sb., § 3 odst. 1 písm. g) zákona č. 110/1997 Sb., o potravinách a tabákových výrobcích a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů, ve znění zákona
č. 306/2000 Sb., vyhláška č. 263/2000 Sb., kterou se stanoví měřidla k povinnému ověřování a měřidla podléhající schválení typu, vyhláška č. 18/1979 Sb., kterou se určují vyhrazená tlaková zařízení a stanoví některé podmínky k zajištění jejich bezpečnosti, ve znění vyhlášky č. 97/1982 Sb., vyhlášky č. 551/1990 Sb. a nařízení vlády č. 352/2000 Sb., vyhláška č. 19/1979 Sb., kterou se určují vyhrazená zdvihací zařízení a stanoví některé podmínky k zajištění jejich bezpečnosti, ve znění vyhlášky č. 552/1990 Sb. a nařízení vlády č. 352/2000 Sb., § 2 vyhlášky č. 147/1998 Sb., o způsobu stanovení kritických bodů v technologii výroby.
(2) Vzor žádosti o rezervu je uveden v příloze č. 2 k tomuto nařízení. Žadatel o rezervu stvrzuje splnění podmínek stanovených v odstavci 1 písm. d) a g) čestným prohlášením, jehož vzor je uveden v bodu 3 přílohy č. 2 k tomuto nařízení. K žádosti o rezervu žadatel o rezervu přiloží doklady nebo jejich úředně ověřené kopie, jejichž výčet je uveden v bodu 4 přílohy
č. 2 k tomuto nařízení.
(3) V žádosti o rezervu žadatel o rezervu uvede
a) výši nové kvóty, kterou požaduje stanovit, nebo
b) výši kvóty ke dni podání žádosti o rezervu a množství cukru, o které požaduje zvýšit kvótu.
(4) Žadatel o rezervu doloží žádost o rezervu dokladem prokazujícím opodstatněnost jeho požadavku nebo příslušným znaleckým posudkem.
(5) Žadatel o rezervu Fondu doručí žádost o rezervu nejpozději do 30. listopadu kalendářního roku.
§ 12
Zvýšení kvóty z rezervy a stanovení nové kvóty z rezervy
(1) Zjistí-li Fond, že žádost o rezervu nebyla vyplněna úplně, případně že neobsahuje všechny nezbytné doklady, žádost o rezervu do 10 dnů ode dne jejího doručení Fondu vrátí s výzvou k doplnění chybějících údajů, případně dokladů ve Fondem stanovené lhůtě, která nesmí být kratší než 3 dny a delší než 10 dnů od doručení výzvy.
(2) Zjistí-li Fond, že
a) žádost o rezervu nebyla doručena ve stanoveném termínu,
b) žadatel o rezervu nesplňuje ustanovení § 11 odst. 1,
c) žadatel o rezervu nedoručil ve stanoveném termínu vrácenou žádost o rezervu,
d) vrácená žádost o rezervu neobsahuje doplněné údaje, případně doklady,
e) žádost o rezervu obsahuje nepravdivé údaje, nebo
f) žadatel o rezervu požádal o stanovení nové kvóty odpovídající množství cukru, které prokazatelně nelze vyrobit v průběhu kvótového roku ve výrobním zařízení, které je součástí hmotného majetku žadatele o rezervu, případně které užívá na základě nájemní smlouvy,
žádost o rezervu zamítne a tuto skutečnost žadateli o rezervu písemně oznámí s udáním důvodu zamítnutí.
(3) Fond uspokojí požadavky žadatelů o rezervu, kterým nebyla zamítnuta žádost o rezervu podle odstavce 2, které ve svém souhrnu přesáhnou množství určené pro rozdělení v příslušném kvótovém roce (§ 4 odst. 3), poměrně.
(4) Nenastane-li skutečnost uvedená v odstavci 3, Fond rozhodne o stanovení nové kvóty nebo o zvýšení kvóty podle požadavku žadatele uvedeného v žádosti o rezervu nejvýše však v množství určeném pro rozdělení v příslušném kvótovém roce (§ 4 odst. 2).
(5) Fond zvýší žadateli o rezervu kvótu nebo stanoví novou kvótu od počátku kvótového roku, který bezprostředně následuje po kvótovém roce, ve kterém Fond rozhodl o zvýšení kvóty nebo o stanovení nové kvóty.
(6) Fond zvýší kvótu nebo stanoví novou kvótu podle odstavců 3 až 5 podmínečně s tím, že žadatel o rezervu prokáže Fondu do 90 dnů ode dne zvýšení kvóty nebo stanovení nové kvóty, že smluvně zajistil dodávky cukrovky od pěstitelů, potřebné k výrobě cukru v množství odpovídajícímu nejméně 70 % zvýšené kvóty nebo nově stanovené kvóty. Pokud tuto skutečnost žadatel o rezervu neprokáže, účinky zvýšení kvóty nebo stanovení nové kvóty zanikají. Fond tuto skutečnost bez zbytečného odkladu oznámí žadateli o rezervu.
Č Á S T T Ř E T Í
SPOLEČNÁ USTANOVENÍ
§ 13
Minimální ceny a maximální cena
(1) Minimální cenu pro cukr uváděný na trh v České republice stanoví nejpozději 60 dnů před začátkem příslušného kvótového roku Ministerstvo financí podle zvláštního právního předpisu6), na návrh ministerstva, které předloží Ministerstvu financí tento návrh nejpozději 90 dnů před začátkem příslušného kvótového roku.
(2) Minimální cenu cukrovky stanoví nejpozději 60 dnů před začátkem příslušného kvótového roku Ministerstvo financí podle zvláštního právního předpisu6) na návrh ministerstva, které předloží Ministerstvu financí tento návrh nejpozději 90 dnů před začátkem příslušného kvótového roku. Minimální cena cukrovky se stanoví pro cukrovku o cukernatosti 16 %, rovnající se výtěžnosti 130 kg cukru z 1 tuny cukrovky. Minimální cena cukru se vypočte ze sazeb, které vyjadřují
a) výrobní náklady, včetně nákladů na skladování cukru a přiměřený zisk producentů cukru,
b) příjmy producentů cukru z prodeje melasy a řízků a
c) náklady producentů cukru vynaložené na dopravu cukrovky.
(3) Minimální cena cukrovky stanovená podle odstavce 2 se vztahuje pouze na množství cukrovky potřebné pro výrobu množství cukru, odpovídající tuzemskému podílu kvóty a vývoznímu podílu kvóty producenta cukru.
(4) Zjistí-li Fond na základě informací poskytovaných producenty cukru podle § 14 odst. 1 písm. d), že průměrná cena cukru uvedeného producenty cukru na trh v České republice v posledním sledovaném měsíci překročila o více než 10 % minimální cenu cukru stanovenou podle odstavce 1, podá nejpozději do 30 dnů, prostřednictvím ministerstva, návrh Ministerstvu financí na stanovení maximální ceny cukru uváděného na trh v České republice podle zvláštního právního předpisu6).
§ 14
Poskytování informací
(1) Fond je oprávněn v každém kvótovém roce požadovat od producentů cukru informace o
a) uzavřených smlouvách na dodávku cukrovky s pěstiteli ke dni 30. dubna příslušného kalendářního roku,
6) § 5 zákona č. 526/1990 Sb., o cenách.
b) odhadu nákupu cukrovky ke dni 31. srpna příslušného kalendářního roku,
c) nákupu cukrovky ke dni 31. prosince příslušného kalendářního roku,
d) výrobě cukru z cukrovky, zásobách, nákupu, prodeji a vývozu cukru, prodeji a vývozu cukru obsaženého ve výrobcích za příslušný kalendářní měsíc, vždy do desátého dne následujícího kalendářního měsíce,
e) inventurní zásobě cukru ke dni 30. dubna a ke dni 31. srpna příslušného kalendářního roku,
f) zahájení a ukončení zpracování cukrovky do desátého dne po ukončení zpracování cukrovky,
g) podkladech pro kalkulaci ceny bílého cukru za příslušný kalendářní rok, do
30. dubna následujícího kalendářního roku,
h) ukončení výroby cukru a následném převodu kvóty do rezervy nebo jinému producentovi cukru, do desátého dne po dni uskutečnění převodu kvóty,
i) převodu části kvóty na jiného producenta bez ukončení výroby cukru, do desátého dne po dni uskutečnění převodu části kvóty.
(2) Vzory tiskopisů pro poskytování informací podle odstavce 1 jsou uvedeny v příloze č. 3 k tomuto nařízení.
(3) Producent cukru poskytuje informace podle odstavce 1 písmen a) až c) a e) zpravidla do desátého dne následujícího po dni uvedeném v těchto písmenech.
(4) Fond může informace získané podle odstavce 1 poskytnout ministerstvu.
Č Á S T Č T V R T Á
PŘECHODNÁ USTANOVENÍ
§ 15
Počáteční výše rezervy
Ke dni nabytí účinnosti tohoto nařízení se stanovuje počáteční výše rezervy v množství 15 000 tun cukru.
§ 16
(1) Žádost o rezervu pro kvótový rok 2001/2002 může podat pouze osoba uvedená v
§ 11 odst. 1, která nevyráběla cukr po 1. září 2000, a to ve lhůtě do třiceti dnů ode dne nabytí účinnosti tohoto nařízení.
(2) Fond stanoví množství rezervy pro kvótový rok 2001/2002, které lze rozdělit mezi žadatele o rezervu podle odstavce 1. Tuto skutečnost Fond neprodleně zveřejní ve Věstníku.
Č Á S T P Á T Á
ÚČINNOST
§ 17
(1) Toto nařízení nabývá účinnosti dnem vyhlášení.
(2) Toto nařízení pozbývá platnosti dnem 31. srpna 2005. Práva a povinnosti vzniklé podle tohoto nařízení se řídí dosavadními předpisy.
předseda vlády
ministr zemědělství
2. Údaje o výrobě cukru, který žadatel vyrobil z cukrovky
3. Čestné prohlášení při podání žádosti o kvótu
a) Je-li žadatelem fyzická osoba:
Prohlašuji, že všechny údaje uvedené v žádosti jsou pravdivé.
Mám k datu podání žádosti vypořádány splatné závazky vůči Fondu, ministerstvu, Pozemkovému fondu České republiky, Fondu národního majetku České republiky, závazky související s příspěvkem na sociální zabezpečení a s příspěvkem na státní politiku zaměstnanosti, závazky související se všeobecným zdravotním pojištěním a závazky související s podporami poskytnutými do zemědělství.
Mám k datu podání žádosti vypořádány splatné závazky za dodanou cukrovku se všemi pěstiteli.
Dále prohlašuji, že na můj majetek nebyl prohlášen konkurs.
Zavazuji se plnit všechny podmínky stanovené nařízením vlády č...../2001 Sb.
Jsem si vědom(a) právních důsledků nepravdivosti čestného prohlášení.
V……………………dne…………………. …………………………………….
Podpis žadatele
(úředně ověřený)
b) Je-li žadatelem právnická osoba:
Prohlašuji, že všechny údaje uvedené v žádosti jsou pravdivé.
V žádosti uvedená právnická osoba má k datu podání žádosti vypořádány splatné závazky vůči Fondu, ministerstvu, Pozemkovému fondu České republiky, Fondu národního majetku České republiky, závazky související s příspěvkem na sociální zabezpečení a s příspěvkem na státní politiku zaměstnanosti, závazky související se všeobecným zdravotním pojištěním a závazky související s podporami poskytnutými do zemědělství.
V žádosti uvedená právnická osoba má k datu podání žádosti vypořádány splatné závazky za dodanou cukrovku se všemi pěstiteli.
Dále prohlašuji, že v žádosti uvedená právnická osoba není v likvidaci nebo že na její majetek nebyl prohlášen konkurs.
V žádosti uvedená právnická osoba se zavazuje plnit všechny podmínky stanovené nařízením vlády č...../2001 Sb.
Jsem si vědom(a) právních důsledků nepravdivosti čestného prohlášení.
V………………………dne………………. ………..……………………………….
Podpis statutárního orgánu žadatele
(úředně ověřený)
a otisk razítka
4. Doklady přikládané k žádosti
a) Platná, úředně ověřená kopie výpisu z obchodního rejstříku, popřípadě platná, úředně ověřená kopie živnostenského listu,
b) účetní doklad prokazující výrobu cukru v období po 1. září 2000.
5. Souhlas s nakládání s osobními údaji
Souhlasím s tím, aby Fond mohl nakládat s mými osobními údaji uvedenými v žádosti o individuální produkční kvótu, a to v rozsahu nezbytném pro vyřízení mé žádosti.
V ……….. ….…dne…………. …………………………………….
Podpis žadatele (úředně ověřený)
nebo
podpis statutárního orgánu žadatele (úředně ověřený)
a otisk razítka
2. Požadavek na stanovení nové kvóty z rezervy* / na zvýšení stávající kvóty z rezervy*
a) Požaduji stanovit novou kvótu ve výši ...............................tun cukru z rezervy.*
b) Výše kvóty k datu podání žádosti činí ....................tun cukru a požaduji tuto kvótu zvýšit o ...........tun cukru z rezervy.*
3. Čestné prohlášení při podání žádosti o zvýšení kvóty z rezervy nebo o stanovení nové kvóty z rezervy
a) Je-li žadatelem o rezervu fyzická osoba:
Prohlašuji, že všechny údaje uvedené v žádosti o rezervu jsou pravdivé.
Mám k datu podání žádosti o rezervu vypořádány splatné závazky vůči Fondu, ministerstvu, Pozemkovému fondu České republiky, Fondu národního majetku České republiky, závazky související s příspěvkem na sociální zabezpečení a s příspěvkem na státní politiku zaměstnanosti, závazky související se všeobecným zdravotním pojištěním a závazky související s podporami poskytnutými do zemědělství.
Mám k datu podání žádosti o rezervu vypořádány splatné závazky za dodanou cukrovku se všemi pěstiteli.
Prohlašuji, že jsem schopen ve výrobním zařízení, které je součástí mého hmotného majetku, případně na základě nájemní smlouvy na část nebo úplné výrobní zařízení na výrobu cukru, vyrobit v průběhu kvótového roku množství cukru, které odpovídá požadované výši nové kvóty z rezervy* / zvýšené kvótě o požadované množství cukru z rezervy*.
Dále prohlašuji, že na můj majetek nebyl prohlášen konkurs.
Zavazuji se plnit všechny podmínky stanovené nařízením vlády č...../2001 Sb.
Jsem si vědom(a) právních důsledků nepravdivosti čestného prohlášení.
Souhlasím s tím, aby Fond mohl nakládat s mými osobními údaji uvedenými v žádosti o novou kvótu z rezervy* / o zvýšení kvóty o požadované množství cukru z rezervy*, a to v rozsahu nezbytném pro vyřízení mé žádosti o rezervu.
V……………………dne…………………. …………………………………….
Podpis žadatele o rezervu
(úředně ověřený)
_______________________
*) Nehodící se škrtněte.
b) Je-li žadatelem o rezervu právnická osoba:
Prohlašuji, že všechny údaje uvedené v žádosti o rezervu jsou pravdivé.
V žádosti o rezervu uvedená právnická osoba má k datu podání žádosti vypořádány splatné závazky vůči Fondu, ministerstvu, Pozemkovému fondu České republiky, Fondu národního majetku České republiky, závazky související s příspěvkem na sociální zabezpečení a s příspěvkem na státní politiku zaměstnanosti, závazky související se všeobecným zdravotním pojištěním a závazky související s podporami poskytnutými do zemědělství.
V žádosti o rezervu uvedená právnická osoba má k datu podání žádosti vypořádány splatné závazky za dodanou cukrovku se všemi pěstiteli.
Prohlašuji, že v žádosti o rezervu uvedená právnická osoba je schopna ve výrobním zařízení, které je součástí jejího hmotného majetku, případně na základě nájemní smlouvy na část nebo úplné výrobní zařízení na výrobu cukru, vyrobit v průběhu kvótového roku množství cukru, které odpovídá požadované výši nové kvóty z rezervy* / zvýšené kvótě o požadované množství cukru z rezervy*.
Dále prohlašuji, že v žádosti o rezervu uvedená právnická osoba není v likvidaci nebo že na její majetek nebyl prohlášen konkurs.
V žádosti o rezervu uvedená právnická osoba se zavazuje plnit všechny podmínky stanovené nařízením vlády č...../2001 Sb.
Jsem si vědom(a) právních důsledků nepravdivosti čestného prohlášení.
Souhlasím s tím, aby Fond mohl nakládat s mými osobními údaji uvedenými v žádosti o novou kvótu z rezervy* / o zvýšení kvóty o požadované množství cukru z rezervy*, a to v rozsahu nezbytném pro vyřízení mé žádosti o rezervu.
V………………………dne………………. ………..……………………………….
Podpis statutárního orgánu žadatele
o rezervu (úředně ověřený)
a otisk razítka
_______________________
*) Nehodící se škrtněte.
4. Doklady přikládané k žádosti o rezervu
a) Platný, úředně ověřený výpis z obchodního rejstříku, popřípadě platná, úředně ověřená kopie živnostenského listu,
b) doklad o zařazení úplného zařízení na výrobu cukru do hmotného majetku žadatele o rezervu, případně nájemní smlouva na část nebo úplné výrobní zařízení na výrobu cukru,
c) souhlas orgánu státní správy ochrany ovzduší obsahující podmínky ochrany ovzduší, který se vyžaduje k umísťování a povolování staveb velkých a středních zdrojů znečišťování včetně jejich změn a k jejich uvedení do provozu podle § 11 odst. 1 písm. a) zákona
č. 309/1991 Sb., o ochraně ovzduší před znečišťujícími látkami (zákon o ovzduší), ve znění zákona č. 218/1992 Sb., zákona č. 158/1994 Sb. a zákona č. 71/2000 Sb.,
d) povolení k odběru vod povrchových nebo podzemních (pokud žadatel odebírá vody povrchové nebo podzemní) a povolení k vypouštění vod do vod povrchových nebo podzemních podle § 8 odst. 1 zákona č. 138/1973 Sb., o vodách (vodní zákon),
e) povolení k nakládání se zdroji ionizujícího záření podle § 9 odst. 1 písm. I) zákona
č. 18/1997 Sb., o mírovém využití jaderné energie a ionizujícího záření (atomový zákon) a o změně a doplnění některých zákonů,
f) plán odpadového hospodářství sestavený podle § 5 odst. 1 písm. k) zákona
č. 125/1997 Sb., o odpadech ve znění zákona č. 37/2000 Sb. a zákona č. 132/2000 Sb.,
g) systém stanovení a kontroly kritických bodů ve výrobě podle § 3 odst. 1 písm. g) zákona č. 110/1997 Sb., o potravinách a tabákových výrobcích a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů, ve znění zákona č. 306/2000 Sb., a podle § 2 vyhlášky
č. 147/1998 Sb., o způsobu stanovení kritických bodů v technologii výroby,
h) seznam platných ověření měřidel používaných v obchodním styku, s uvedením doby platnosti podle vyhlášky č. 263/2000 Sb., kterou se stanoví měřidla k povinnému ověřování a měřidla podléhající schválení typu,
i) seznam revizních knih zařízení s uvedením platnosti tlakových zkoušek a revizí kotlů a tlakových nádob, podle vyhlášky č. 18/1979 Sb., kterou se určují vyhrazená tlaková zařízení a stanoví některé podmínky k zajištění jejich bezpečnosti, ve znění vyhlášky
č. 97/1992 Sb., vyhlášky č. 551/1990 Sb. a nařízení vlády č. 352/2000 Sb.,
j) seznam revizních knih zvedacích zařízení podle vyhlášky s dobou platností revize podle vyhlášky č. 19/1979 Sb., kterou se určují vyhrazená zdvihací zařízení a stanoví některé podmínky k zajištění jejich bezpečnosti, ve znění vyhlášky č. 551/1990 Sb. a nařízení vlády č. 352/2000 Sb.
Doklady uvedené pod písmeny c) až e) může žadatel o rezervu nahradit seznamem dokladů, ve kterém uvede u každého dokladu údaj o názvu orgánu státní správy, který doklad vydal, číslo jednací, pod kterým tento orgán doklad vydal, datum vydání a dobu platnosti tohoto dokladu.