09.05.2001 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Osnova pro projekt SAPARD

Závazná osnova projektu včetně podnikatelského záměru
pro projekty o celkových nákladech do 5 mil. Kč ( bez DPH )

Závazná osnova projektu včetně podnikatelského záměru

pro projekty o celkových nákladech do 5 mil. Kč ( bez DPH )

 

(Jednotlivé body struktury projektu, které vzhledem k povaze Vašeho projektu nemůžete doplnit, do projektu nezahrnujte.)

 

1. Název projektu


1.1. Stručný a výstižný název projektu


1.2. Základní (identifikační) informace o projektu

– krátký popis projektu, jeho cíle a způsob jejich dosažení




1.2.1. Cíle projektu

  • Všeobecný

(Širší cíl s vazbou na cíle opatření programu SAPARD )

  • Specifické cíle (
  • Cíle, které vyjadřují účel projektu )

     

    1.3. Návaznost na program SAPARD -

    Je nutné uvést přesně, ke které prioritě a ke kterému opatření se projekt vztahuje. (Podle Plánu rozvoje zemědělství a venkova ČR na období 2000-2006, schváleného EK.) Uvést adresu regionálního pracoviště, kde bude projekt přijímán.




    1.3.1 Soulad s regionální a místní strategií

    ( Je nutné, aby projekt byl v souladu s prioritami regionálního a místního rozvoje)

    2. Žadatel / Partneři projektu


    2.1. Identifikace žadate

    le

    • Jméno (Přesný obchodní název)

    • Adresa domů (Sídlo společnosti), PSČ, tel.-včetně předvolby, E-mail
    • Právní statut

    • IČO

    • OKEČ
    • (max 6 znaků) – číselný kód oborové klasifikace ekonomických činností

    • Hlavní podnikatelské aktivity (v souladu s výpisem Obchod
    • ního rejstříku ne starším než 6 měsíců)

    • Osobní údaje žadatele (vzdělání, praxe, pozice....)

    • Statutární orgány
    • společnosti

      2.2. Přehled všech partnerů,

      kteří se na projektu zúčastňují, jejich funkce a odpovědnost

      2.3. Zpracovatel projektu




      2.3.1. Profesionální poradci

       

      3. Místo a doba realizace projektu


      3.1. Lokalizace projektu (

      uvést, kde se přesně projekt bude realizovat – místo, kraj, případně více krajů)

      • Lokalita

      • Infrastruktura


      • - Doprava

        - Komunikace

        - Energie

        - Lidské zdroje


        • Stavební, montážní
        • kapacity

        • Ukládání odpadů

        • Vliv na životní prostředí

        • Klimatické podmínky

        • Ekologické požadavky
        •  

           

          3.2. Popis hlavního záměru projektu


          3.2.1. Předmět projektu / Celkový cíl projektu

          -- Tato část by měla obsahovat sdělení, jak bude projekt provozován a prováděn; jestliže projekt zahrnuje prodej určité služby či výrobku, pak je třeba uvést podrobnosti týkající se cen a tržní realizace; měly by být popsány vztahy mezi projektem a jinými činnostmi podniku; rovněž je třeba popsat veškeré organizační struktury dotčené realizací projektu. Měli byste dále vysvětlit funkce a oblasti odpovědnost všech partnerů v rámci projektu. U těch navrhovaných projektů, které obsahují prvky zpracování a uvádění produktů na trh, by tento popis měl obsahovat druhy zemědělských surovin, které se budou zpracovávat, v případě jejich dovozu jejich původ ( EU, kandidátská země), dále stručný popis výrobního procesu a finálních produktů. Měla by být rovněž poskytnuta informace o tom, jaké zpracovatelské aktivity případně žadatel již v místě navrhovaného projektu podnikl .

          Tržní potřeba realizace projektu

          -- Doporučujeme logicky odůvodnit Váš projekt a otázky, které má projekt řešit. Podejte, prosím, vysvětlení problému, který hodláte řešit, z kvalitativního i kvantitativního hlediska. Je třeba uvést podrobnosti o případných průzkumech trhu nebo jiných předběžných pracích. Rovněž pokud máte písemné doklady nebo komentáře týkající se podpory příslušných organizací, měli byste je přiložit. Musíte odůvodnit, proč jsou pro Váš projekt potřebné prostředky z veřejných zdrojů. U projektů s prvkem zpracování a uvádění produktů na trh musíte rovněž doložit, že pro produkty, které zamýšlíte vyrábět, existuje normální možnost odbytu na trhu.

          Potřeba podpory

          Je důležité prokázat, že Váš projekt přinese do území nebo sektoru další doplňující činnost navíc. Proto je třeba, abyste nám poskytli základní výchozí údaje o území nebo sektoru a jejich porovnání s údaji, které se vztahují k Vašemu návrhu. Je rovněž třeba, abyste vyhodnotili způsob, jak se Váš projekt projeví v příslušném sektoru. Tato část Vašeho podnikatelského záměru by měla zahrnovat:

          • Popis stávající činnosti v sektoru / území. Zde byste měli objasnit potřeby příslušného sektoru, zejména tam, kde v sektoru existují obtíže nebo je třeba řešit specifickou otázku, jako je podpora mladých zemědělců/začátečníků v oboru.
          • Podrobnosti o rozsahu

            , v jakém v příslušném regionu již existuje typ podnikání, jehož se žádost týká. Uved´te zda nedojde k přemístění podobného podnikání; zvažte, komu pravděpodobně budete konkurovat.

             

             

            3.3. Časový harmonogram investice

            Je-li projekt naplánován do více etap, rozepsat jednotlivé kroky, včetně detailního popisu. Etapou se rozumí samostatně fungující celek.

             




            3.3.1 Časový plán uskutečňování projektu

            ( Celkový časový plán, počínaje dokončením projektové dokumentace po ukončení projektu )

            3.3.2 Fáze projektu

            ( Přehledné grafické znázornění fází projektu )

             

            4. Dopad realizace projektu na okolí

            4.1. Stav před a předpokládaný stav po realizaci projektu


            4.1.1.

            Vyčíslení, kvantifikace – (Uveďte podrobnosti všech specifických výstupů projektu, tedy toho , co se pomocí projektu sleduje.Vysvětlete, které výstupy to jsou, kdy budou k dispozici, uveďte, je-li to možné, jejich hodnotu a kdo je bude poskytovat. Měli byste mít na paměti, že po Vás bude požadováno, abyste podávali zprávy podle těchto předpokládaných výstupů. Musíte podat jasné odůvodnění Vaší kalkulace výstupů a výsledků. Pokud například předpokládáte vznik nových pracovních míst, budete muset přesně stanovit, jaké pracovní místo a kde bude podle Vás vytvořeno. Po realizaci pak být schopni dokázat jeho skutečný vznik. V případě rekonstrukce ustájovacích míst uveďte stav před zahájením projektu a po jeho dokončení, vyčíslete objem skladované kejdy v dosavadní a rekonstruované jímce a podobně, popište případné sčítání příznivých vlivů – například lepší kvalita produktu podmíní lepší zpeněžení a navíc nová technologie odstraní používání cizorodých látek a podobně.)

            Týká-li se projekt určitého území, mělo by toto území být popsáno nebo by měla být přiložena mapa znázorňující zájmové území projektu.

            • Sociální a hospodářská oblast (zaměstnanost)
            • Je vhodné poskytnout podrobnosti o míře, jakou projekt přispěje k celkovému hospodářskému rozvoji regionu, jako je zapojení jednotlivých druhů podnikání a tvorba pracovních míst. Je nutno uvést též podrobnosti o tom, zda projekt zabezpečí ohrožená pracovní místa, zlepší kvalitu pracovních míst a/nebo povede k vytvoření nových pracovních míst v příslušném území. Je nutno uvést, co bylo základem pro tyto kalkulace, a uváděné přínosy by měly být kvantifikovatelné.

              Pokud Váš projekt povede ke snížení výrobních nebo provozních nákladů nebo k jinému zvýšení efektivity, uveďte prosím v úplnosti všechny podrobnosti.

              Stejně důležité je i popsat případné zavedení norem EU, nitrátové směrnice, welfare, standardů jakosti.

              Je-li to možné, uveďte, prosím, okruhy osob a institucí, jimž má Váš projekt potenciálně přinést prospěch. Rovněž zpracujte seznam všech poradců, konzultantů nebo dodavatelů, zejména dodavatelů zemědělských surovin, kteří mohou být do realizace projektu zapojeni. Měli byste popsat území, na něž se Váš projekt vztahuje.

              • Životní prostředí
              • Popište předpokládané dopady Vašeho projektu na životní prostředí, zda jsou tyto dopady pozitivní, neutrální nebo negativní. Měli byste popsat, zda Váš projekt znamená ztrátu přirozených nebo polopřirozených prvků, jako jsou stromy, rozptýlená zeleň, mokřady, vřesoviště, rašeliniště, extenzivně obhospodařované louky, tradiční kosené louky nebo jednotlivé druhy, nebo zda má na tyto prvky nějaký vliv. Musíte rovněž brát v úvahu dopad projektu na tradiční a člověkem vytvořené prvky krajiny, zemědělské a ostatní stavby a archeologická naleziště.

                Pokud jste přesvědčeni, že negativnímu vlivu nebo ztrátě nelze zabránit, pak je třeba, abyste popsali rozsah takového negativního působení nebo ztráty a vysvětlili, proč se nepočítá s žádnou alternativou.

                Upozornění:

                aby bylo možno výsledky vyčíslit, je třeba znát výchozí údaje např. současný počet zaměstnanců, počet ustájovacích míst před rekonstrukcí, skladovací kapacita, sortiment…

                4.2. Strategie po ukončení projektu

                je vhodné důsledně vysvětlit, jak bude Vaše iniciativa pokračovat po uplynutí doby trvání podporovaného projektu, jak bude poté financována a jaké jsou její další cíle.

                4.3. Plánované změny v podnikání a co by mělo být jejich výsledkem

                4.4. Propagace a publicita projektu

                - Publicita a propagace Vašeho projektu je naprosto nezbytná. Popište, jakých postupů budete používat a jaký bude cílový segment. Je třeba mít na paměti také to, že se od Vás bude žádat, abyste publikovali skutečnost, že projekt obdržel prostředky od EU. To by se mělo týkat veškerého publikování v tisku a v případě některých projektů je třeba umístit na projektu příslušné informativní tabule.)

                5.

                Veřejná soutěž

                5.1. Účast projektu ve veřejných soutěžích

                (Uved´te soupis uskutečněných výběrových řízení týkajících se projektu.)

                 

                6.

                Technické řešení projektu

                6.1. Země původu nakoupené technologie

                6.2. Popis technickéh

                o řešení projektu

                 

                7.

                Ekonomické informace

                7.1. Rozpočet projektu

                (

                Podejte přehled o celkovém rozpočtu projektu, jeho dílčích etapách a jednotlivých zdrojích financování.)




                7.1.1. Tabulka rozpočet projektu

                7.1.2. Tabulka rozpočtu etap projektu

                7.1.3. Tabulka smluvních subdodávek


                Druh investice


                Doba realizace


                Odhad nákladů

                     

                7.1.4. Finanční krytí projektu

                Podejte přehled o zdrojích financování činností, kterých se projekt týká. V této části návrhu by jste měli podrobněji uvést veškeré zdroje financování, které se Vám již podařilo zajistit, jejich výši a časový rozvrh

                uvolňování těchto prostředků a jejich poměr k celku. Uveďte veškeré případné podmínky vztahující se k Vámi zmíněným finančním prostředkům. Prosím, přiložte veškerou dokumentaci týkající se těchto jiných zdrojů financování:



                • vklady kapitálu do základního jmění, dotace a dary

                • podíl cizího kapitálu na celkovém kapitálu

                • čerpání a splátky úvěrů (vydání a splacení dluhopisů, směnek)

                • vývoj dalších závazků (dluhů) neuvedených výše (dlouhodobé půjčky od společníků, další závazky nezahrnuté do provozního kapitálu)

                Dále prosím uveďte:



                • doklady o čerpání z jiných dotačních zdrojů (ČR, EU) vztahujících se k tomuto projektu



                (v minulosti a zamýšlené)


                 

                7.1.5. Náklady na přípravné studie a průzkumy

                ( Přehled předinvestičních studií průzkumů a expertních posudků – s uvedením nákladů, zpracovatele a doby zpracování.)

                 




                7.2. Odhad celkových investičních nákladů

                Kalkulujte projektové náklady výstavby a rekonstrukcí, a provádějte srovnání včetně nákladových ohodnocení vlastnických vztahů a problémů, kdykoliv to bude zapotřebí. Snažte se přiřadit náklady pro všechny možné alternativy, a seřad´te je podle odhadovaných nákladů a nákladových složek, nebo jiných příhodných ukazatelů.

                7.2.1.

                Odhad nákladů na nákup technologie

                ( know-how, licenční a jiné poplatky)

                7.2.2. Odhad investičních nákladů na stroje a zařízení

                ( Souhrnný přehled nákladů na stroje a zařízení.)

                7.2.3. Odhad investičních nákladů na stavební a montážní práce

                ( Souhrnný přehled nákladů na stavební a montážní práce.)

                7.2.4. Odhad režijních nákladů

                ( Souhrnný přehled režijních nákladů týkajících se projektu. V oblastech : výrobní režie, správní režie, odbytová režie. )

                7.2.5. Nákladové srovnání s podobnými projekty již realizovanými

                ( Porovnejte celkové náklady podobných projektů již realizovaných s Vašimi předpokládanými náklady . Zaměřte se spíše na specifika Vašeho projektu. )

                7.3. Přijatelné a nepřijatelné výdaje

                7.3.1. Přijatelné výdaje pro program SAPARD

                ( Vytvořte souhrnný přehled přijatelných výdajů pro program SAPARD, ve Vašem projektu )

                7.3.2. Nepřijatelné výdaje pro program SAPARD

                ( Vytvořte souhrnný přehled nepřijatelných výdajů pro program SAPARD, ve Vašem projektu.Pokud nějaké vzniknou.)

                 

                8.

                Ekonomika podniku

                8.1. Popis podniku


                8.1.1. Obor podnikání

                8.1.2. Historie a charakteristika podniku

                8.1.3. Výrobky a služby

                  • Kapacita a technická úroveň (využití výrobních a skladovacích kapacit)
                  • Výroba (
                  • strojní vybavení, rostliny, zvířata)

                  • Výrobky, produkce (Popis a obj
                  • em vyráběné produkce, výrobkové řady, inovace produktů, podíl jednotlivých výrobků na celkové produkci, spotřeba materiálu a práce, hygienické, kvalitativní normy a normy shrnující požadavky na ochranu životního prostředí)

                8.2. Průzkum a analýza trhu

                (Vztahuje se zejména k trhu, kam bude směrován výsledný produkt realizovaného projektu)

                 

                8.2.1. Zákazníci

                8.2.2. Rozsah a trendy trhu

                • Velikost a struktura trhu (Zaměřte se zejména na výsek trhu, v němž se podnik pohybuje, popř. do něhož hodlá vstoupit. Uved´te podíl na trhu a analýzu dalšího vývoje, analýzu chování trhu (pokles, stagnace, růst)
                • Distribuce / marketing (
                • Popište dosavadní formy odbytu popř. plánované změny, předpověď vývoje odbytu, kontrakty, platební podmínky,formy propagace , tvorba cen -podniková strategie tvorby cen (snižování cen, snižování nákladů...))

                  8.2.3. Konkurence a její omezení

                  • Dodavatelé / odběratelé
                  • (dodavatelsko-odběratelská síť, analýza současných a potencionálních zákazníků, marketingový průzkum trhu...)

                  • Konkurence (
                  • největší konkurenti (zahraniční,ČR, lokální), případně porovnejte (podíl na trhu, tržby, rozsah výroby)

                    8.2.4. Předpokládaný podíl na trhu a objem prodeje

                     

                    8.2.5. Obchodní náklady a výnosy

                    • Projekce očekávaných budoucích výnosů v čase
                    • Projekce odbytových nákladů
                    • ( marketing, distribuční a obchodní náklady.)

                      8.3. Marketingový plán

                      8.3.1. Celková tržní strategie

                      (

                      Souhrnně vysvětlete všeobecnou marketingovou a odbytovou strategii podnikatelského plánu. Použijte výsledků a rozborů z kapitoly 8.2. )

                      • Cenová politika
                      • Odbytová taktika
                      • 8.3.2. Servis a záruky

                        8.3.3. Inzerce a reklama


                         

                        8.4. Finanční analýza podniku

                        8.4.1 Analýza hospodářského výsledku

                        ( Rozeberte jednotlivé kategorie hospodářských výsledků za poslední tři roky : provozní hospodářský výsledek, hospodářský výsledek z finančních operací, hospodářský výsledek za běžnou činnost, mimořádný hospodářský výsledek)

                        8.4.2.Ziskový potenciál a předpoklad trvání ziskovosti

                        (Naznačte možnosti ziskového potenciálu.)

                        8.4.3.Analýza kategorií nákladů a výnosů podniku

                        ( Rozeb

                        erte jednotlivé kategorie nákladů a výnosů tři roky zpětně. Vytvořte přehledné tabulky nákladů a výnosů s naznačenou strukturou a okomentujte je. Symbol v druhém sloupci odpovídá příslušnému řádku z výkazů zisků a ztrát v úplném znění. )

                        Kategorie nákladů


                        Provozní náklady :

                         

                        Výrobní a prodejní náklady


                        V02 + V08


                        Osobní náklady


                        V12


                        Daně a poplatky


                        V17


                        Odpisy


                        V18


                        Zůstatková cena prodaného investičního majetku


                        V20


                        Ostatní provozní náklady


                        V22+V24+V26+V28


                        Provozní náklady celkem


                        V02+V08+V12+V17+V18+V20 +V22+V24+V26+V28


                        Finanční náklady:

                         

                        Nákladové úroky


                        V42


                        Ostatní finanční náklady


                        V31+V38+V40+V44+V46


                        Finanční náklady celkem


                        V31+V38+V40+V42+V44+V46


                        Mimořádné náklady


                        V54

                         

                        Kategorie výnosů


                        Provozní výnosy:

                         

                        Obchodní a výrobní tržby


                        V01+V05


                        Tržby z prodeje investičního majetku


                        V19


                        Ostatní provozní výnosy


                        V06+V07+V21+V23+V25+V27


                        Provozní výnosy celkem


                        V01+V04+V19+V21+V23+V25 +V27


                        Finanční výnosy:

                         

                        Tržby a výnosy z finančních investic


                        V30+V32


                        Výnosové úroky


                        V41


                        Ostatní finanční výnosy


                        V36+V37+V39+V43+V45


                        Finanční výnosy celkem


                        V30+V32+V36+V37+V39+V41 +V43+V45


                        Mimořádné výnosy


                        V53

                         

                        8.4.4. Ukazatele pro vyhodnocení finančního zdraví – není nutné vyplňovat

                        ( Zde máte možnost výpočtu ukazatelů, které budou zohledněny při hodnocení finančního zdraví podniku. Symboly ve třetím sloupci tabulky odpovídají příslušnému řádku v rozvaze a výsledovce v plném znění.)

                        Ukazatel




                        jednotky


                        Specifikace výchozích údajů

                        Celková zadluženost




                        %


                        ( R079 / R001) * 100

                        Běžná zadluženost




                        %


                        ( R091+R103+R104) / R061 * 100

                        Úrokové krytí




                        Kč/Kč


                        ( V60+V42) / V42

                        Běžná likvidita




                        Kč/Kč


                        ( R028) / ( R091+R103+R104)

                        Pohotová likvidita




                        Kč/Kč


                        ( R042+R051) / ( R091+R103+R104)

                        Rentabilita vložených

                        prostředků ( ROA )




                        %


                        ( V60 / R001) * 100

                        Rentabilita vlastního

                        kapitálu ( ROE )




                        %


                        ( V60 / R062) * 100

                        Rentabilita tržeb




                        %


                        ( V60) / ( V01+V05) * 100

                        Doba splácení dluhů




                        Roky


                        ( R084+R091+R101) / Provozní Cash flow1

                        Cash flow

                        solventnost II.




                        Kč/Kč


                        ( Provozní Cash flow1) / ( R079 – R051 )

                        Poznámka: 1

                        Provozní cash flow vypočteno podle metodiky zákona o účetnictví číslo 563/ 1991 Sb., jako položka

                        A***

                        Čistý peněžní tok z provozní činnosti

                         

                        8.4.5. Závazky a restituční nároky

                        (

                        Rozepište závazky, skutečný a plánovaný způsob vypořádání. Uved´te restituční nároky)

                         

                        9

                        .Technické a výrobní plánování

                        9.1. Plánování a technická příprava rozvoje

                        9.1.1. Výchozí stav technického a výrobního vybavení

                        ( Charakterizujte současný vývojový stupeň podniku a plán rozvoje ve vztahu k projektu)

                        9.1.2. Obtíže a rizika

                        ( Vezměte v úvahu všechny obtíže a rizika, např. nehody, těžko předvídané události, a vyjádřete je pokud možno číselně.)

                        9.1.3. Zdokonalování výrobků a nové výrobky

                        ( Popište rozsah plánovaných zlepšení výrobků )

                         

                        9.2.Výroba a provozní plán

                        9.2.1. Provozní cyklus

                        ( Začněte popisem výrobního cyklu- jeho vstupy a výstupy, výrobní technologie, pracovníci a kvalifikační požadavky, zmiňte řízení kvality a nástroje zajištění kvality)

                        9.2.2. Objekty a venkovní zařízení

                        ( Popište staveniště a potřeby přípravy stanoviště, popište budovy, ostatní budovy a inženýrské sítě. Souhrnně popište současný stav plánovací a projektové přípravy- plánovací a projektovou dokumentaci pro stavební práce.)

                         

                         

                        10. Řídící team – management

                        10.1. Organizace

                        10.1.1. Vedení podniku

                        ( Vyjmenujte vlastníky společnosti, členy představenstva, hlavní řídící personál, spolu s jejich vzděláním a praxí)

                        10.1.2. Odměny managementu a vlastníků

                        ( Vyčíslete, jaká část z celkových odměn připadá na management )

                        10.1.3. Zaměstnanci

                        ( Vypište počty, věkovou strukturu, počet žen, počet mužů, počet zaměstnanců na plný pracovní úvazek, počet pracovníků na zkrácený pracovní úvazek a osoby se změněnou pracovní schopností)

                        10.1.4 Ostatní investoři

                        ( Objasněte pozici jiných investorů )

                        10.1.5.Akcionáři nebo společníci, jejich práva a omezení

                         

                         

                        11.

                        Finanční plán a SWOT analýza

                         

                        11.1. Finanční plán


                        V této kapitole se zaměřte na minulost společnosti, na současné a očekávané finanční výsledky

                        a situaci. Data uvedená v této kapitole ve formulářích a v tabulkovém uspořádání se musí shodovat s informacemi, daty a závěry uvedenými kdekoliv v podnikatelském plánu. Je nutné věnovat zvláštní péči nejenom finančním účetním výkazům a prognózám, ale také souladu s údaji a předpoklady ve výrobních plánech, prognózách nákladů na provo

                        z a údržbu,v tržní strategii,s časově definovanými náklady na realizaci projektu a s nimi souvisící potřebou externích zdrojů.

                        Body finančního plánu



                        ( Vyhotovte následující přehledy )


                        • Současná výsledovka a rozvaha
                        • Výsledovka s plánem jednotlivý
                        • ch položek na pět let do budoucna

                        • Rozvaha s plánem jednotlivých položek na pět let do budoucna
                        • Plánovaný tok hotovosti ( cash flow ) na pět let do budoucna
                        • Nákladové a výnosové kategorie. Prodlužte tabulky z bodu 8.4.3. o tři roky do budoucna a oko
                        • mentujte je.

                        • Analýza citlivosti (
                        • Vyhodnocení potenciálních problémů a rizik pro úspěch společnosti a pro její finanční plán .)

                        • Přehledné shrnutí závěrů
                        • a jasné vyslovení názoru, zda podnik jako celek realizaci projektu zvládne bez narušení jeho celkového finančního plánu.


                           

                           

                           

                           

                           

                           

                           

                          11.2. SWOT analýza

                          (silné a slabé stránky, příležitosti a rizika)

                          • Podniku

                          • Projektu
                          • Příklad:

                            Silné stránky:

                            Stavba bude svým provedením splňovat požadavky hygienických, vodohospodářských, veterinárních, požárních a bezpečnostních přepisů a norem platných v ČR a EU.

                            Dostatečná skladovací kapacita pro vyprodukovanou kejdu umožní aplikaci kejdy v optimálním čase a její využití jako kvalitní organické hnojivo.

                            Sníží se náklady na manipulaci s kejdou a náklady na nákup hnojiva.

                            Slabé stránky:

                            Investice, aby splnila účel, musí navazovat dokončení rekonstrukce stájí. Při nedodržení harmonogramu nebo nedokončení rekonstrukce nebude výstavba jímky účelná a ohrozí se tím provoz farmy.

                            Příležitosti:

                            Krytá jímka a rekonstruovaná stáj umožní využití přilehlé nemovitosti pro agroturistiku.

                            Ohrožení:

                            Pozdní rozhodnutí o projektu ( po začátku mrazů) ohrozí termín výstavby.

                             

                             

                            12.

                            Přílohy

                            12.1. Veškerá technická dokumentace k projektu

                            Napsat komentář

                            Napsat komentář

                            deník / newsletter

                            Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
                            Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
                            crossmenuchevron-down