Potravinářským obalům v historickém kontextu se věnuje i druhá část výstavy nazvané Od věku sloužím člověku, která bude od čtvrtka 31. ledna přístupna veřejnosti v Národním zemědělském muzeu v Praze na Letné.
Poutavě instalovaná výstava připomíná, že už od pradávna se lidé snažili, aby jim potrava co nejdéle bez úhony vydržela a mohli ji zároveň přenášet. K jejímu uchování člověk zprvu využíval to, co viděl kolem sebe, například trávu, listí, škeble, lastury či vydlabané tykve. Později primitivní dřevěné nádoby nebo nádoby vytvořené spletením travin, proutí či sešité kožešiny.
Nově otevřená expozice je součástí dlouhodobého výstavního projektu o historii obalové techniky, transportu potravin a recyklaci obalů. Lidé se například dozvědí, že už tři tisíce let před naším letopočtem použili Egypťané korek jakožto první zátku, že první nápojová plechovka vznikla v roce 1933 v USA a železná konzerva v roce 1813 ve Velké Británii.
Zájemci uvidí časovou osu vývoje obalů, které chrání obsah před zkažením i nežádoucími škůdci a umožňují snadnější transport, od historie až po současnost, z různých prostředí až po dobývání vesmíru. Přitom výstava zábavnou a interaktivní formou propaguje jejich třídění a recyklaci - v tomto smyslu je součástí školního vzdělávacího programu společnosti EKO-KOM.