Čtvrtletní zisk pivovaru Anheuser-Busch InBev výrazně stoupl

Největší světový pivovar Anheuser-Busch InBev ve třetím čtvrtletí zvýšil čistý zisk na 2,06 miliardy dolarů (téměř 53 miliard Kč) z 557 milionů dolarů před rokem, kdy byly hospodářské výsledky podniku zasaženy finančními náklady spojenými s převzetím konkurenta SABMiller. Oznámila to dnes firma, která vyrábí například piva Budweiser, Stella Artois a Corona.

Zisk před úroky, zdaněním a odpisy (EBITDA) vzrostl o téměř 14 procent na 5,73 miliardy dolarů. Byl tak zhruba v souladu s očekáváním analytiků, kteří jej odhadovali v průměru na 5,76 miliardy dolarů.

Firma poprvé za téměř dva roky zaznamenala nárůst zisku v Brazílii, která je jejím druhým největším trhem. Pokles objemu prodeje byl totiž kompenzován výrazným zvýšením cen. Skupina Anheuser-Busch InBev vznikla v roce 2008, kdy belgický pivovar InBev převzal za 52 miliard dolarů amerického konkurenta Anheuser-Busch. Loni skupina koupila za zhruba 100 miliard dolarů svého největšího rivala SABMiller.

Firma ve své dnešní zprávě zvýšila cíl úspor ze spojení se SABMillerem. Během příštích tří let by měly úspory dosáhnout 3,2 miliardy dolarů namísto dříve předpokládaných 2,8 miliardy.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *