Policejní ostřelovači ulovili téměř sedm desítek divočáků

Policejní odstřelovači dosud ulovili v oblasti nákazy africkým morem prasat na Zlínsku 68 divočáků. Do odstřelu se policisté zapojili před čtyřmi týdny. V uplynulém týdnu odstřelili 17 divokých prasat, sdělila dnes mluvčí policejního prezidia Eva Kropáčová. "V případě, že to povětrnostní podmínky a služba dovolí, pomáhá letecká služba Policie ČR jednou týdně v nočních hodinách s monitoringem celé oblasti, a to z důvodu přesnějšího zjištění pohybu zvěře," uvedla Kropáčová.

Policisté budou v odstřelu prasat na Zlínsku pokračovat, jejich zásah je předběžně naplánován do konce ledna příštího roku. Policisté spolu s veterináři proto opakovaně apelují na veřejnost, aby dodržovala zákaz vstupu do míst, ve kterých se odstřelovači pohybují. Ve vysoce rizikové oblasti nákazy, která je lemovaná ohradníky, se podle odhadů stále pohybují desítky kusů černé zvěře.
Do lovu divočáků se na Zlínsku zapojilo 16 odstřelovačů, kteří pracují v 18 honitbách. Jejich zásahy jsou naplánované především na noc. Policisté mají k dispozici odstřelovací pušky doplněné tlumiči, zařízením pro noční vidění a termovizí. Jsou schopni zasáhnout zvíře na vzdálenost 150 až 200 metrů. Odklízení zastřelených divočáků mají na starosti veterináři spolu s myslivci a hasiči. Nasazení policie do boje s africkým morem prasat schválila vláda v září.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *