Státní Vojenské lesy a statky vykážou zisk 565 milionů korun

Státní podnik Vojenské lesy a statky, který patří pod Ministerstvo obrany, vykáže v letošním roce zisk před zdaněním 565 milionů korun. Na twitteru to dnes uvedl končící ministr obrany a budoucí ministr zahraničních věcí Martin Stropnický.

Loni měla firma podle výroční zprávy čistý zisk 337 milionů Kč a výnosy jí vzrostly o 7,3 procenta na 2,58 miliardy korun. Podle mluvčího podniku Jana Sotony se do budoucna s tak vysokými výnosy kvůli větším nákladům na zalesňování nepočítá.

Vojenské lesy a statky dosáhnou díky své obchodní politice založené na dlouhodobých rámcových smlouvách nejlepšího hospodářského výsledku za několik posledních let. Zisk před zdaněním bude asi 565 milionů Kč, uvedl Stropnický. Jak mluvčí podniku dodal, zatím je brzy komentovat tržby, když rok neskončil.

Podle Sotony v příštích letech stoupnou náklady na zalesňování, například příští rok vysázíme dvakrát více stromků než loni. Očekáváme, že přijdou léta, kdy stoupnou náklady na pěstební činnost.

Vojenské lesy a statky ČR spravují zhruba 140 000 hektarů půdy. Z toho okolo 125 000 hektarů tvoří lesní pozemky převážně v armádních výcvikových prostorech.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *