Žáci z rybářské školy v Třeboni nacházejí uplatnění v celé Evropě

Absolventi Střední školy rybářské a vodohospodářské Jakuba Krčína v Třeboni nacházejí práci po celé Evropě. Škola má 260 žáků, nejvíc za posledních dvanáct let. V třeboňském areálu bývalé obchodní akademie staví novou budovu za 49 milionů korun. Informoval o tom vedoucí odborného výcviku Jan Mraček na veletrhu Vzdělání a řemeslo.

Trh by podle Mračka potřeboval ještě více absolventů této školy. Uplatnění najdou absolventi školy v ČR, velký zájem je o ně i v zahraničí. Pracují ve zpracovnách ryb v Německu, na jezerech ve Švýcarsku, jeden je v Norsku. Třeboňská škola spolupracuje s pěti zahraničními školami – v Norsku, na Slovensku, ve Francii i Portugalsku, nyní rozvíjí velice dobrou spolupráci s Německem. Ve druhém ročníku má teď žáka z Rakouska. Řada studentů podle něj pokračuje ve studiu na Jihočeské univerzitě.
Škola má 260 žáků. Zatímco před deseti lety neměla dostatek zájemců, nyní se dostala na nejvyšší číslo za posledních dvanáct let. Před časem získala škola dvě budovy bývalé obchodní akademie v Třeboni. Jednu z nich za 20 milionů přestavěla na internát s dvoulůžkovými pokoji pro 64 žáků. Z druhé budovy bude škola.
Škola, jež vznikla v roce 1951, nabízí od roku 2008 i maturitní obor vodohospodář. Mají o něj veliký zájem dívky, které se zajímají o životní prostředí, biologii, geologii a meteorologii, řekl Mraček, jenž ve škole pracuje od roku 1978. Předměty jako pedologie, meteorologie či hydrologie zde učí i pedagogové z Jihočeské univerzity.
Škola má chemické i biologické laboratoře či pitevny ryb. Jednou z posledních velkých investic do vybavení byly přístroje za tři miliony korun dovezené z Velké Británie pro hydrologickou učebnu. "Simulují nám průtoky vod, tlaky vod, sedimenty. Tím se trochu pyšníme, řekl Mraček.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down