07.09.2000 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

200 tisíc krabiček mléka do škol

Za první čtyři dny nového školního roku si základní školy objednaly přes 200 tisíc krabiček školního mléka. Zhruba 70 procent přitom tvoří objednávky státem dotovaného mléka, které si nyní mohou kupovat vedle žáků prvních a druhých tříd i žáci třetích tříd. Uvedl to ředitel obecně prospěšné společnosti Laktea Milan Srb.

Děti dostávají za dotovanou cenu 2,50 koruny dvakrát týdně čtvrtlitrovou krabičku polotučného trvanlivého mléka, a to neochuceného, nebo s příchutí čokolády, jahody, vanilky či banánu. Nedotované mléko určené všem dětem bez jakéhokoliv omezení dodává Laktea za šest korun, což je nižší cena než v maloobchodě. V uplynulém školním roce vypily děti z 2800 škol, které představují zhruba 70 procent všech škol v ČR, přes 10,5 milionu čtvrtlitrových krabiček mléka. Pro žáky prvních a druhých tříd dotoval přitom stát 7,7 milionu krabiček. Nedotovaného mléka bylo2,8 miliónu krabiček.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down