24.10.2000 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

7. mezinárodní seminář o čistší produkci bude u nás

"Moje nabídka na to, aby se 7. mezinárodní seminář o čistší produkci konal v roce 2002 v České republice, se v kanadském Montrealu setkala se souhlasem," uvedl ministr životního prostředí miloš Kužvart.

V Montrealu, kde v uplynulém týdnu probíhal 6. mezinárodní seminář věnovaný čistší produkci, se úsilí naší země v tomto směru setkalo se zaslouženou pochvalou. Výkonný ředitel programu OSN pro životní prostředí UNEP Klaus Töpfer o ČR prohlásil, že hraje ve střední a východní Evropě v této oblasti vedoucí roli a že na rozdíl od jiných států se chová jako donor. Ocenil tak fakt, že ČR pomohla Chorvatsku a Makedonii vybudovat centra čistší produkce a zaškolit jejich pracovníky. Jak Kužvart uvedl, o naši pomoc při zavádění center čistší produkce by měly zájem i některé rozvojové země. "Narážíme však na otázku financí," podotkl Kužvart s tím, že pomoc Chorvatsku a Makedonii si vyžádala u každé země asi 3 mil Kč.
Montrealského semináře se zúčastnilo více než 230 reprezentantů z asi 80 zemí světa.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down