Návrh: Na Ministerstvu zemědělství se rozdělí zemědělská a potravinářská sekce

Na Ministerstvu zemědělství se rozdělí agenda zemědělských komodit a potravinářství mezi dva náměstky, vytvoří se také ekonomická a IT sekce. Vyplývá to z návrhu úpravy tzv. systemizace služebních a pracovních míst. Návrh ještě projedná vláda. Podle agenturních informací by měli být v úřadu dva političtí náměstci, jeden z nich Radek Holomčík z Pirátské strany. O tom, jaká strana bude mít druhé náměstkovské místo, zatím není jasno.

Podle systemizace se rozdělí agenda současného náměstka Jindřicha Fialky, který by měl řídit potravinářskou sekci. Bude se tak hledat nový náměstek sekce ekologického zemědělství, komodit, výzkumu a vzdělávání a náměstek pro ekonomiku a IT. "Důvodem je nárůst činností v oblasti digitalizace agend ministerstva zemědělství. Jedná se zejména o vytvoření platforem, které přímo souvisí s plánováním, realizací a dopady nové Společné zemědělské politiky 2021+ na prostředí informačních systémů registrů ministerstva zemědělství," argumentuje ministerstvo v návrhu úpravy systemizace. Do nově vzniklé sekce by měly být přesunuté odbory zemědělských registrů informačních a komunikačních technologií, ekonomiky a rozpočtu a odbor účetnictví a statistiky.

Političtí náměstci by měli být podle informací ČTK jmenováni až po nástupu budoucího ministra Zdeňka Nekuly (KDU-ČSL). V současnosti je řízením resortu pověřený předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down