03.01.2022 | 09:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lesy ČR vypsaly výběrové řízení na čtyři odborné ředitele

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) vypsal výběrové řízení na čtyři odborné ředitele. Zájemci se mohou do 16. ledna hlásit o místo ředitele lesního a vodního hospodářství a o místa správního, ekonomického a obchodního ředitele. Podnik spravuje téměř polovinu lesů v zemi.

Místa odborných ředitelů se uvolnila poté, co Marian Jurečka pověřený vedením Ministerstva zemědělství odvolal 22. prosince z funkce generálního ředitele Josefa Vojáčka. Následně na své funkce k 3. lednu rezignovali i čtyři odborní ředitelé, kteří byli součástí Vojáčkova manažerského týmu.

Uchazeči o pozice ředitelů odborných úseků Lesů ČR by měli mít například ukončené vysokoškolské vzdělání příslušného směru, nejméně osmiletou praxi v oboru, z toho minimálně tříletou praxi ve vedoucích funkcích. Vedle životopisu a dalších dokladů mají s přihláškou podat i motivační dopis a stručný návrh koncepce oblasti, o kterou se ucházejí.

Lesy ČR si vyhradily právo výběrové řízení kdykoliv zrušit, a to bez udání důvodu.

Vedením LČR Jurečka dočasně pověřil lesního správce Lesní správy Vítkov na Opavsku Jiřího Grodu. Firmu povede do jmenování nového generálního ředitele, který vzejde z výběrového řízení, uvedlo ministerstvo.

Jurečka generálního ředitele Vojáčka odvolal kvůli údajným manažerským pochybením a neefektivní reorganizaci firmy. Vojáček v reakci řekl, že si za rozhodnutím o restrukturalizaci stojí. Podniku se podle Vojáčka podařilo dostat pod kontrolu největší kůrovcovou kalamitu v dějinách České republiky a letos vytvořit zisk před zdaněním a tvorbou rezerv na úrovni čtyř miliard korun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down