Tlak na cenu řepkového semene se zvyšuje, snižuje se cenový rozptyl na straně poptávky, přičemž obecně přetrvává převis poptávky nad nabídkou. Snižování cenového rozptylu může svědčit o tom, že se představa kupujících o ceně poptávky sjednocuje a cena může stagnovat nebo i klesat.
Při dnešním obchodování na Obchodní burze Hradec Králové (OBHK) dosáhla průměrná úroveň cen registrované poptávky u této komodity 6812 korun za tunu, což je 101,7 procenta úrovně zaznamenané na předchozím burzovním shromáždění. Celkově bylo možno prodat až 8000 tun semena řepky. Informoval o tom předseda burzovní komory OBHK Miroslav Adámek.
Na trhu s olejninami se rovněž objevila komodita řepkový šrot. Bylo možno koupit až 100 tun při ceně 4000 korun za tunu. Na trhu s obilovinami bylo možné na burze koupit až 400 tun kukuřice v ceně 3150 korun za tunu, což oproti předchozímu burzovnímu shromáždění představuje pokles o 1,6 procenta.
Mírný pokles cen podle slov Adámka vykázal trh s masem, kde konkrétně průměrná cena registrované nabídky a poptávky tuny jatečných prasat dosáhla 38 670 Korun. Představuje to 99,1 procenta úrovně zaznamenané na předchozím burzovním shromáždění. Dnes bylo možné koupit až 160 kusů a naopak prodat až 320 kusů jatečných prasat.
Objem obchodovaných komodit představoval dnes na trhu s olejninami částku 54,9 milionu korun, na trhu s obilovinami 1,2 milionu korun a na trhu s masem 12,2 milionu korun.