18.09.2002 | 03:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hradecká obchodní burza zaznamenala zvýšený tlak na cenu řepky

Tlak na cenu řepkového semene se zvyšuje, snižuje se cenový rozptyl na straně poptávky, přičemž obecně přetrvává převis poptávky nad nabídkou. Snižování cenového rozptylu může svědčit o tom, že se představa kupujících o ceně poptávky sjednocuje a cena může stagnovat nebo i klesat.

Při dnešním obchodování na Obchodní burze Hradec Králové (OBHK) dosáhla průměrná úroveň cen registrované poptávky u této komodity 6812 korun za tunu, což je 101,7 procenta úrovně zaznamenané na předchozím burzovním shromáždění. Celkově bylo možno prodat až 8000 tun semena řepky. Informoval o tom předseda burzovní komory OBHK Miroslav Adámek.
Na trhu s olejninami se rovněž objevila komodita řepkový šrot. Bylo možno koupit až 100 tun při ceně 4000 korun za tunu. Na trhu s obilovinami bylo možné na burze koupit až 400 tun kukuřice v ceně 3150 korun za tunu, což oproti předchozímu burzovnímu shromáždění představuje pokles o 1,6 procenta.
Mírný pokles cen podle slov Adámka vykázal trh s masem, kde konkrétně průměrná cena registrované nabídky a poptávky tuny jatečných prasat dosáhla 38 670 Korun. Představuje to 99,1 procenta úrovně zaznamenané na předchozím burzovním shromáždění. Dnes bylo možné koupit až 160 kusů a naopak prodat až 320 kusů jatečných prasat.
Objem obchodovaných komodit představoval dnes na trhu s olejninami částku 54,9 milionu korun, na trhu s obilovinami 1,2 milionu korun a na trhu s masem 12,2 milionu korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down