Zákaz farmářských trhů je diskriminace, píší organizátoři vládě

Organizátoři farmářských trhů se domnívají, že jejich uzavření v situaci, kdy jiné prodejny potravin mohou fungovat, je diskriminační. Napravte to a zahrňte trhy zpět mezi výjimky, které mohou být otevřené, napsala vládě Asociace farmářských tržišť. Dnes o tom informovala v tiskové zprávě.

"Od samého začátku vyhlašování opatření bojujících proti šíření koronaviru se cítíme být diskriminováni. Zatímco všichni prodejci potravin — ať už jde o malé večerky, nebo hypermarkety — mají otevřeno bez omezení, provoz farmářských trhů musel být několikrát ukončen," uvedl předseda asociace Jiří Sedláček. Podle něj jsou poškozováni producenti, kteří na trhy zboží dodávají. Jde hlavně o rodinné farmy. „Hlavní náplní trhů je právě prodej potravin, navíc na čerstvém vzduchu, kde je nakupování podle odborníků bezpečnější než v klimatizovaných kamenných prodejnách," dodal.

Prodej čistě farmářských potravin v on-line podobě podle něj nefunguje dobře, prodejcům nepokryje náklady. "Pokud se farmářské trhy brzy neotevřou, hrozí, že už se neotevřou nikdy, protože na nich jednoduše nebude mít kdo prodávat," uzavřel.

Trhy podle vládních opatření nesmí fungovat. Například pražská policie v pátek večer a v sobotu dopoledne zablokovala vjezd na bleší trh ve Vysočanech. Hlídky zabránily vjezdu do prostor tržiště více než 170 řidičům. Podle vládních nařízení je prodej zboží ve stáncích a na tržištích zakázán s výjimkou pojízdných prodejen potravin a drogistického zboží v obcích, kde není pevný obchod.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down